Vítězná série přerušena

28.10.2023

Dvě utkání na venkovních dráhách = 4 body. Taková je momentálně naše bilance v probíhající sezóně. Třetím venkovním soupeřem nám je rezerva TJ Dobřany s níž jsme v uplynulé sezoně oba duely prohráli. Nejvyšší čas tuto sérii přerušit.

Úvodní třetinu si vzala pod svá křídla rodina Andrlíků. Mladší Pavel (432) měl na úvod mírně navrch, aby ve druhé půli svůj tlak stupňoval a zaslouženě bere první bod s převahou 21 kuželek. Starší Pavel (412) měl situaci poněkud usnadněnou, neboť jeho soupeři se hra vůbec nedařila a tak po první třetině vedeme 2:0 s náskokem 75 kuželek.

V prostřední části se postupně představili Míra Novák (402) a Láďa Moulis (404). Míru soupeř přehrál ve hře do plných a ztráta 43 kuželek se v dorážce dohání velice těžce. Láďa svedl se soupeřem nervy drásající bitvu, kde o vítězi rozhodla až poslední dorážka. V té byl o 8 kuželek úspěšnější soupeř, takže před závěrem je stav 2:2 a na našem kontě o 46 kuželek víc.

Závěr tak mají ve svých rukou Honza Ungr (404) a Dominik Černý (360). Honza na svého soupeře přes veškerou snahu nestačil a tak vše záleželo na Dominikovi. Bohužel Dominikovi se nepodařilo navázat na svůj poslední výkon a přestože ani soupeř nepředvedl žádné oslnivé představení na vítězství mu to stačilo. Prohráváme 2:6 (2414:2453), čímž jsme přerušili naši vítěznou sérii na soupeřových drahách.