Double z mistrovství Plzeňského kraje mužů


23.04.2023

Šestnáct nejlepších ze včerejší kvalifikace si to rozdalo o nejprestižnější mistrovský titul v kategorii mužů, ale také o pět postupových míst na MČR, jenž se uskuteční ve dnech 13. - 14. května v Trutnově. Tu šestnáctku tvoří hráči ze sedmi oddílů či klubů, ale jen tři mají ve finále dva a více zástupců. Největší zastoupení má ve finále náš klub (5), následuje CB Dobřany (4) a domácí Slavoj Plzeň (3). Ve včerejší kvalifikaci padly pouze tři šestistovky, když za suverénním Mírou Šnejdarem (667) následují obhájce titulu Milan Svoboda (615) a další náš zástupce Milan Wagner (606).

Finále pro nás začalo neslavně, když Pája Honsa ke svému startu vůbec nenastoupil!?! Ostatní naši hráči bojovali ze všech sil. V pozici vysokého favorita na zisk mistrovského titulu vstupoval do finále Míra Šnejdar a svoji roli po počáteční nervozitě splnil. Skvělý výkon dnes předvedl Milan Wagner (638), což mu v konečném součtu přineslo 2. místo. Stejně skvělé představení předvedl Martin Prokůpek (dnes 613), což značí první příčku pod čarou (6. místo - 8 kuželek od postupu). Hektický víkend má za sebou Roman Pytlík (dnes 601) a celkové 7. místo je jeho osobním vítězstvím.

 

prebor_muzi_2023_1_1