"/> Hlavní stránka - SKK ROKYCANY
skk_sala_banner.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1248"
Dekujeme
Gratuluji k zisku mistrů republiky zrakově postižených.
Bohužel jsme nijak neupravovali zaslaný formulář ze svazu, takže vše je v excelu s příponou xlsm a v pc to lze otevřít. V mobilu jsme to nikdo nezkoušeli a ani z přítomných nás na to nikdo neupozornil. Naopak ohlasy byly pozitivní. Škoda. Určitě bychom to převedli do jiného formátu :( Py.Roman
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
V jakém formátu jsou výsledky kvalifikace 2018!!?

Hlavní stránka

V závěrečném utkání 1.ligy zrakově postižených porazilo naše áčko obhájce titulu Sokol Brno IV. "A" 10:2 (2805:2524) a tímto výsledkem získalo titul mistra ČR pro sezónu 2015/16. Nejlepším hráčem utkání (hraje se 120 hodů do plných) byl Václav Webr výkonem 745. Podařilo se tak navázat na mistrovské tituly ze sezón 2012/13 a 2013/14.
SDC10755.JPG
Klíčové utkání o udržení v 1.lize sehrály naše ženy s Valašským Meziříčí. Naše děvčata podala velmi kvalitní výkon a od úvodních hodů získávaly nad svými soupeřkami výrazný náskok (po první rundě 2:0 a +51, po 2.rundě 4:0 + 98). Kvalitní výkon celého družstva poté v závěru vyšperkovala Terezka Krákorová nejlepším výkonem utkání 595 a po vítězství 7:1 (3363:3220) můžeme bez ohledu na výsledek posledního kola slavit prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu.
Po této radostné předehře pokračovaly radostné chvíle v podobě předávaní poháru pro mistra ligy a mistrovských medailí našemu áčku. Vážnost této slavnosti podtrhl svoji účastí pan ing. Jiří Jančálek - předseda komise státní reprezentace ČKA a 1. místostarosta města Rokycan pan ing. Tomáš Rada. Samotné utkání mělo po celou dobu velice dramatický průběh, který se nedoporučuje shlédnout lidem jenž mají problémy se srdcem. Úvod utkání ozdobil nejlepším výkonem duelu Michal Pytlík (636). Na druhou stranu se nedařilo Honzovi Endrštovi (po 1.rundě 1:1 +37). Druhá runda pokračovala v duchu té první. Zatímco Štěpán Šreiber rozhodl o zisku bodu již po třech drahách, jeho spoluhráč Pavel Honsa střídal světlé okamžiky se slabšími a tak po druhé rundě svítilo na ukazateli skóre 2:2 +23. Závěr obstarali dotahováci Vojtěch Špelina a Roman Pytlík, kteří oba překonali šestistovku (609 resp. 601) a přestože soupeři neprodali kůži lacino z konečného vítězství 6:2 (3538:3472) se můžeme radovat my.
Závěr dnešního programu na naši kuželně obstaralo béčko, které svého souseda v tabulce Dynamo Liberec předčilo především díky vyrovnanosti o čemž svědčí ten fakt, že rozdíl mezi nejlepším a nejhorším hráčem byl pouhých 26 kuželek. Po zásluze si tak připsalo další dva body do tabulky za vítězství 6:2 (3330:3264).
Šokující zpráva přišla ze Šabiny, kde hrálo naše céčko. Na půdě beznadějně posledního celku tabulky totiž nečekaně prohrálo vysoko 14:2 (2551:2458) a ztratilo tak dvojbodový náskok na Slavoj Plzeň, který se zásluhou lepšího skóre vyšvihl na druhou postupovou příčku.
12952846_1150824494952248_1906059116_o.jpg
Na úvod dnešní pozvánky bych chtěl upozornit na jediné družstvo, které vyjíždí na dráhy soupeře. Naše céčko čeká soupeř ze samého dna tabulky a navíc pro uchování naděje na postup do 3.ligy jej nic jiného než plný bodový zisk nezajímá, proto věříme že se ze Šabiny nebude vracet s prázdnou.
Na naší kuželně budeme o víkendu svědky kvalitních a určitě dramatických duelů, které stojí za to shlédnout. Úvod, jako již tradičně, obstarají naše ženy, které mají druhý mečbol, který se jmenuje záchrana. Soupeřem jim bude nevyzpytatelný tým z Valašského Meziříčí, kterého jsme však na podzim porazili, takže není důvod propadat panice.
Soupeře ze stejného města přivítá také naše áčko. Poprvé doma v pozici staronového mistra oslaví mistrovský titul a očekáváme, že široká fanouškovská obec si tuto příležitost nenechá ujít.
Závěr sobotního programu obstará tradičně béčko. Soupeřem jim bude soused v tabulce tým Liberce. Vzhledem k tomu, že oběma celkům již o nic nejde dá se očekávat uvolněná atmosféra, od které to již není daleko ke kvalitním výkonům.
Naše příznivce bychom chtěli pozvat i na neděli, kdy se bude podávat moučník v podobě duelu o titul mistra ČR zrakově postižených. Našim soupeřem bude obhájce titulu Sokol Brno IV. "A" v jehož sestavě jsou i dva bývalí mistři světa Karel Pařil (2007, kategorie B3 - slabozrací) a Daniela Hladíková (2011, kategorie B1 - nevidomí), kteří jsou tou nejlepší pozvánkou na tento atraktivní duel.
V dohrávce 17.kola prohrálo naše áčko v Luhačovicích vysoko 1:7 (3485:3581), když nám především utekl úvod utkání. Čestný bod získal Vojtěch Špelina (598). Nejlepším našim hráčem byl Roman Pytlík (618). Domácí si tak upevnili druhou příčku a dvě kola před koncem mají na třetí Vrchlabí náskok tří bodů.
Druhá moravská mise dopadla podle očekávání. Ve Zlíně se naplno projevil rozdíl v kvalitě obou týmů a po vítězství 6:0 (2288:2057) by měla být odveta na naší kuželně pouhou formalitou. Kvalitní formu opět prokázal Roman Pytlík (599), který se stal první hvězdou utkání.
Na bílou sobotu se sjelo 32 zrakově postižených na další turnaj Českého poháru do České Třebové, kde se v silné konkurenci neztratili ani naši hráči. V absolutním pořadí bez rozdílu kategorie (hraje se na 120 hodů do plných) zvítězil Karel Pařil ze Sokolu Brno IV. v novém Českém rekordu své kategorie (771). Zbylé stupně vítězů opanovali hráči SKK Rokycany, když druhý skončil Václav Webr (741) a třetí Miroslav Srníček (715). V průběžném pořadí Českého poháru vede kategorii B2 (zbytky zraku) Vladimír Odstrčilík, kategorii B3 (slabozrací) Václav Webr a v kategorii open Jan Ungr. Do konce této soutěže už zbývá poslední turnaj v Opavě.
I když od této bitvy uplynulo více jak 700 let, tak další taková nás nyní čeká. Přestože mají o velikonočních svátcích ligové a divizní soutěže volno v případě našeho áčka tomu tak není. Na Velký pátek jej čeká dohrávka 17.kola na půdě ještě donedávna největšího rivala v boji o mistrovský titul Sokola Luhačovice, který by nejen velmi rád získal skalp staronového mistra, ale rád by si i upevnil 2.místo v tabulce na které je nebývalá tlačenice. Pro naše borce, ze kterých již určitě spadla tíha okamžiku, je to další příležitost potvrdit, že mistrovský titul je v těch správných rukou. Když dáme všechny tyto aspekty dohromady, máme se určitě na co těšit. Pro naše hráče to však není jediný duel, protože ještě týž den je čeká osmifinále poháru ČKA na půdě nedalekého Zlína. Na půdě účastníka 3.ligy půjde o to, abychom si vypracovali co nejlepší pozici do odvety. Domácí v minulém kole vyřadili druholigový Vyškov i když na domácí půdě mu podlehli 1:5. Proto ani tohoto soupeře nemůžeme v ničem podcenit.
V sobotu mají dostaveníčko v České Třebové zrakově postižení kuželkáři, aby bojovali o další body do Českého poháru. Na tamní padavé kuželně bude mezi 32 hráči i šestice hráčů SKK Rokycany. O těchto výsledcích, potažmo o výkonech našeho áčka vás budeme informovat. Kuželkáři SKK Rokycany přejí všem krásné a hlavně pohodové Velikonoce.
Ve 23.kole okresního přeboru hostilo naše déčko druhý tým soutěže Sokol Plzeň V. "B" a po velmi slabém výkonu svému soupeři podlehlo 0,5:7,5 (2897:3031). Výsledek hovoří za všechny komentáře. V tabulce patří déčku nadále 5.místo, ale kontakt s čelem je nenávratně pryč.
Jedno vítězství a čtyři porážky, taková je bilance našich družstev v ligových a divizních soutěžích v uplynulém kole. Přes toto negativní skóre jsme však zaznamenali udržení druholigové příslušnosti béčka a především obhajobu mistrovského titulu našeho áčka.
Na našich drahách bylo v sobotu živo. Již tradičně zahájily program naše ženy, které přivítaly družstvo KC Zlín, které se nachází v pásmu sestupu a u nás bojovalo o poslední naději na záchranu. Ani naše děvčata nemají body na rozdávaní a tak utkání mělo velký náboj.
Zkušenější hosté si od počátku vytvořili náskok, který udržovali do samotného závěru a přestože Terezka Krákorová (nejlepší výkon utkání - 602) v závěru ztrátu mocně smazávala na obrat to bohužel nestačilo. Prohra 3:5 (3265:3354) trochu komplikuje poklidný závěr soutěže. V tabulce nám patří i nadále 10.místo již jen s dvoubodovým náskokem na našeho dnešního přemožitele.. Poslední dvě kola budou velmi napínavá.
Po ženách přišel na řadu zlatý hřeb včerejšího představení. Před námi byl první mečbol k obhajobě mistrovského titulu v podobě souboje s týmem SKK Vrchlabí. Hosté to na našich drahách umějí (v paměti máme loňskou remízu, kterou jsme zachraňovali na poslední chvíli) a navíc nás jako jediní v letošní sezóně porazili. Úvod nám vcelku vyšel, když Michal Pytlík nejlepším výkonem utkání (649) získal první bod. V druhé dvojici po dramatickém průběhu těsně prohrál Štěpán Šreiber o pouhé 3 kuželky. Tento fakt jakoby předznamenal další průběh utkání. Hosté v prostřední části odskočili na 3:1, když na kuželky to bylo stále ještě vcelku vyrovnané (-6). Závěr utkání byl jako na houpačce a o celkovém výsledku rozhodla poslední dráha. Konečný stav 6:2 (3569:3640) pro hosty v tu chvíli znamenal, že jsme první mečbol nevyužili, ovšem v souběžném zápase v Jihlavě zdolali domácí našeho rivala o prvenství Sokol Luhačovice čímž způsobili, že mistrem ČR družstev mužů pro sezónu 2015/16 se stalo družstvo SKK ROKYCANY!!!
Závěr programu obstaralo naše béčko, které přivítalo ambiciózní celek SKK Hořice, které usilují o postup do 1.ligy. Hosté potvrdili svoji kvalitu, a přestože jsme nepodali špatný výkon na našeho soupeře jsme nestačili. Hojivou náplastí nám může být ten fakt, že naši konkurenti z konce tabulky shodně prohráli, čímž potvrdili naši druholigovou příslušnost i pro příští sezónu.
Dvě naše družstva vyjížděla na dráhy soupeře a zatímco divizní céčko veze zlaté body z Útviny, zrakově postižení nestačili v Brně na rezervu tamního Sokola Brno IV.
Céčko usiluje o postup do 3.ligy a o jejich ambicích mohl hodně napovědět souboj s dalším aspirantem postupu Sokolem Útvina. Naši borci podali soustředěný výkon a zcela po zásluze zvítězili přesvědčivě 12:4 (2450:2336). V tabulce nám patří druhé postupové místo s náskokem dva bodů na Slavoj Plzeň.
Áčko zrakově postižených jelo do Brna v nejsilnější sestavě, ale s určitou obavou. Tamní dráhy nám příliš nesedí a navíc domácí rezerva Sokola Brno IV. je pro nás dost nečitelná. Naše obavy se bohužel naplnily. Zatímco nám se příliš nedařilo, domácí se vypjali k výtečnému výkonu, který podepřeli ještě určitou dávkou štěstí. Výsledkem byla naše porážka v poměru 8:4 (2660:2638), která závěr soutěže přinejmenším zdramatizovala. Rozhodující duel o titul mistra ČR se uskuteční v Rokycanech 3.dubna, kdy domácí přivítají obhájce titulu Sokol Brno IV. "A".
Až takto doslova by se dalo nazvat následující kolo ligových a divizních soutěží. Na všech frontách čekají naše družstva zápasy, které mohou rozhodnout o celkovém pořadí. Na naších drahách se bude v sobotu podávat menu o třech chodech a k této slavnostní tabuli zveme naše příznivce.
Předkrm obstarají naše ženy, které čeká klíčové utkání o udržení prvoligové příslušnosti. V přímém souboji o druhé sestupové místo se utká s KC Zlín. Náš soupeř, který byl v loňském ligovém ročníku na 3.místě v současnosti neoplývá příliš dobrou formou, ale to by nás nemělo mást. Případné vítězství nám dává téměř stoprocentní jistotu záchrany, ale i případná ztráta nás ještě neodsuzuje do propadliště.
Hlavní menu bude podávat naše áčko. Soupeřem jim bude družstvo SKK Vrchlabí, které dosud jako jediné nám sebralo dva body a tudíž máme o motivaci postaráno. Dalším a mnohem důležitým faktorem je to, že v případě vítězství si naše áčko s předstihem zajistí titul MISTR ČR!!!
Moučníkem bude bezesporu utkání našeho béčka s kvalitním týmem SKK Hořice. Hosté ještě usilují o přiblížení se k postupu do 1.ligy a nám by jakýkoli bodový zisk pomohl k udržení ve 2.lize, takže i v tomto utkání je o náboj postaráno.
Další naše družstva vyjíždějí za svými soupeři. Divizní céčko zajíždí na dráhy Sokola Útvina a v případě bodového zisku se výrazně přiblíží k vysněnému postupu do 3.ligy. To zrakově postižení jedou do Brna, kde se střetne prvoligové áčko s rezervou svého nejvážnějšího konkurenta v boji o mistrovský titul Sokola Brno IV. Naši borci jedou v nejsilnější sestavě s cílem vyhrát a přiblížit se k zisku vytouženého titulu mistra ČR.
Náš agilní oddíl usiluje o uspořádání mistrovství světa družstev, které by se mělo konat v Rokycanech na zimním stadionu v roce 2019. K podání kandidatury na tuto akci je důležitá podpora města. Na dnešním zasedání zastupitelstva byla tato kandidatura jednomyslně podpořena. Nyní již záleží na rozhodnutí kongresu, který se uskuteční v květnu před MS v Chorvatsku.
Ve 22.kole okresního přeboru zajíždělo naše déčko do Stříbra, kde se v přímém souboji o 4.místo utkalo s tamním déčkem. Po vlažném začátku se naši borci ve druhé polovině rozjeli ke stíhací jízdě, ale nakonec se jim náskok soupeře z úvodu již dohonit nepodařilo a odešli poraženi 6:2 (3057:3016). Nejlepším hráčem byl David Wohlmuth (545). V tabulce patří déčku i nadále 5.místo.
Následující utkání
"A" - doma - 27.10./13:30
 TJ Slavoj Veľký Šariš
"A" - doma - 28.10./10:00

 ŠK Železiarne Podbrezová

"Ž" - venku - 20.10./11:00
 SKK Náchod

"B" - venku - 20.10./10:00
 TJ Elektrárny Kadaň
 dorost - venku - 21.10./10:00
 TJ Jiskra Hazlov

"C"
 
"D"
 

 ZP
 

Pohár ČKA
 
"A"
 

"B"
 

"Ž"
 
 
Oficiální webové stránky kuželkářského klubu SKK Rokycany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one