"/> Hlavní stránka - SKK ROKYCANY
skk_sala_banner.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2534"
Dekujeme
Gratuluji k zisku mistrů republiky zrakově postižených.
Bohužel jsme nijak neupravovali zaslaný formulář ze svazu, takže vše je v excelu s příponou xlsm a v pc to lze otevřít. V mobilu jsme to nikdo nezkoušeli a ani z přítomných nás na to nikdo neupozornil. Naopak ohlasy byly pozitivní. Škoda. Určitě bychom to převedli do jiného formátu :( Py.Roman
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
V jakém formátu jsou výsledky kvalifikace 2018!!?

Hlavní stránka

Ve třetím kole okresního přeboru hostilo naše céčko loňského vítěze této soutěže TJ Dobřany "B", kterému po slabém výkonu podlehlo jednoznačně 2:6 (2904:3118). Soupeř potvrdil svoji kvalitu, která jej pasuje do role největšího favorita na vítězství v soutěži. Našim hráčům se hra vůbec nedařila a po druhé porážce v řadě okupuje spodní patra tabulky. O reparát můžeme usilovat příští týden na půdě Slavoje Plzeň "C", jenž se pohybuje v obdobných vodách.
Třetí dějství mistrovských soutěží přisoudilo našim ženám soupeře z kategorie ohrožených Lokomotivu Česká Třebová. Naše děvčata po smolné porážce v Praze na Konstruktivě potřebovala nutně bodovat. V úvodní čtveřici nastoupily Lenka Findejsová a Marta Kořanová. Zatímco Lenka získávala postupem času nad svoji soupeřkou navrch, Martě se hra vůbec nedařila a tak po úvodní třetině byl stav nerozhodný 1:1 a soupeřky měly k dobru pouhé tři kuželky. V prostřední části za nás nastoupily Kateřina Fürstová a Denisa Pytlíková. I v této části to byl vyrovnaný souboj. Kačka od úvodní dráhy byla vždy o kousíček vpředu a přestože poslední dráhu ztratila získala pro naše družstvo cenný bod. Denisa bojovala především sama se sebou pro silné bolesti v ruce. Přesto nakonec se sebezapřením duel dohrála a díky zaváhání soupeřky na poslední dráze nakonec neztratila ani moc kuželek, takže před závěrem byl stav 2:2 a soupeř měl 27 kuželek k dobru. Rozuzlení tohoto duelu přišlo nečekaně brzy, protože kapitánka hostí Alena Holcová nemohla do souboje s Terezkou Krákorovou nastoupit. Ta i přes tuto skutečnost podala vynikající výkon a za svých 619 poražených kuželek se stala první hvězdou utkání. Na vedlejších drahách v závěru udolala Daniela Pochylová svoji soupeřku Ludmilu Johnovou a stanovila konečný výsledek 6:2 (3321:2698).
Po tomto předkrmu nastoupilo naše áčko proti družstvu Slavoj Veľký Šariš. Soupeř zatím absolvoval pouze jeden domácí zápas s Husovicemi a výsledek 8:0 budil respekt, ale naši hráči chtěli odčinit nepříliš přesvědčivý výkon z Jihlavy a tak jsme očekávali napínavý souboj. Úvod utkání tento fakt potvrdil, neboť Honza Endršt od počátku jasně nad svým soupeřem dominoval, zatímco Michal Pytlík se rozjížděl pozvolna. I tak byl průběžný stav po úvodní třetině ohromující 2:0 (+147). Do druhé části nastoupili Pavel Honsa a Daniel Neumann. Pavel zatím marně hledá jarní formu, a přestože první dráhu nad soupeřem vyhrál, tak následně začal výrazně ztrácet, což vyvrcholilo střídáním. Štěpán Šreiber bojoval ze všech sil, ale výraznou ztrátu se mu podařilo pouze snížit. Na vedlejších drahách nedal Dan Neumann soupeři ani "čuchnout" a tak po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 3:1 (+245). Třetí dějství se tak stalo pouhou formalitou. Vojta Špelina s Romanem Pytlíkem dovedli utkání ke konečnému skóre 7:1 (3700:3397). Výsledek, který se rozhodně nečekal, ale kvalitní individuální výkony podpořeny vynikající atmosférou ukázali, že v Rokycanech bude pro každého soupeře horká půda.
Béčko zajíždělo na půdu nováčka soutěže do Rychnova nad Kněžnou a přivezlo si "kanára". Na jejich obranu dlužno dodat, že domácí vytvořili rekord kuželny. Přesto je porážka o 317 kuželek propastná.
Týden se sešel s týdnem a máme tu již třetí díl mistrovských soutěží. Živo bude především na naši kuželně a proto věříme, že nás naši fanoušci přijdou podpořit v co největším počtu.
Tradičním předkrmem bude v sobotu před obědem prvoligový duel našich žen. Soupeřkami nám budou hráčky Lokomotivy Česká Třebová a my věříme, že naše děvčata nevyjdou bodově naprázdno.
Hlavním chod se bude podávat v podobě třetího kola interligy, kdy přivítáme první slovenský celek Slavoj Veľký Šariš. Utkání kvůli odstávce vody začne až od 16 hodin, což jistě naše příznivce neodradí. Soupeř má na svém kontě domácí výhru nad Husovicemi 8:0 a tak utkání slibuje napínavou podívanou, neboť i naši hráči se budou chtít rehabilitovat za nečekanou porážku v Jihlavě.
Béčko čeká cesta na východ Čech do Rychnova nad Kněžnou. Naši hráči načerpali síly a doléčili bolístky, takže věřme, že na půdě nováčka soutěže získají nějaký bodík.
V tradičním pondělním podvečeru se utká céčko s TJ Dobřany "B". Hosté v loňské sezóně tuto soutěž vyhráli a tak i v tomto případě by případný bodový zisk byl úspěchem.
Všechna domácí utkání se budeme snažit přenášet na našem You Tube kanálu.
Když jsem v pátek glosoval vyhlídky našich družstev ani ve snu mě nenapadlo, že zisk ze tří utkání bude nula. Bohužel i k takovým situacím dochází a nám nezbývá nic jiného než znovu se o bodový zisk pokusit o nadcházejícím kole.
Již v pátek zajíždělo naše céčko do Přeštic, kde se ve druhém kole okresního přeboru střetlo s tamním áčkem. Naši hráči na svého soupeře vůbec nestačili a podlehli vysoko 1:7, když nejlepším našim hráčem byl Luboš Kiml, ovšem čestný bod získal Jan Ungr. Potěšil přístup dorostence Vojty Havlíka.
V sobotu před obědem nastoupily naše ženy v Praze - Bráníku proti domácí KK Konstruktivě. Naše děvčata více jak dvě třetiny utkání vedla, aby v závěru jim zbyly pouze oči pro pláč po prohře 3:5 (3152:3180), když nejlepší naši hráčkou byla Denisa Pytlíková (568).
Áčko zamířilo na obávanou kuželnu do Jihlavy a opět se ukázalo, jak jsou tamní dráhy ošidné. Naši hráči nenavázali na výborný výkon z 1.kola a zaslouženě prohráli 3:5 (3385:3424), když nejlepším našim hráčem byl Vojtěch Špelina s 580 poraženými kuželkami.
Poslední krátkou informaci si dovoluji referovat o vystoupení našich zrakově postižených na silně obsazeném turnaji v německém Wolfenu, kde družstvo v sestavě Kamila Vlasáková, Michal Zeman, Jan Kemeny a Václav Webr obsadilo v konkurenci 13 týmů velmi pěkné 5.místo. V soutěži jednotlivců stanuli hráči SKK Rokycany třikrát na stupních vítězů, když bronzovou medaili získala Kamila Vlasáková (kategorie B1), stříbrnou Jan Kemeny (kategorie B2) a konečně zlatou Václav Webr (kategorie B3), který se stal i absolutním vítězem celého turnaje.
Na úvod této pozvánky dlužno dodat, že žádné naše družstvo nehraje na domácích drahách. Původně to mělo být béčko, ale jejich soupeř Dynamo Liberec požádal o odklad a tudíž se hledá náhradní termín (pravděpodobně by to mohl být 8.říjen).
Již v pátek zajíždí na horkou půdu do Přeštic naše céčko, kde se utká s tamním áčkem. Domácím úvodní kolo vůbec nevyšlo a tak nás rozhodně nečeká žádná selanka. Rovněž v pátek vyjíždějí naši zrakově postižení na silně obsazený turnaj do německého Wolfenu, kde by rádi navázali na úspěšná vystoupení z let minulých.
V sobotu před obědem zajíždějí naše ženy do Prahy. Soupeřkami jim budou hráčky KK Konstruktiva, která před sezónou oslabila o svoji nejlepší hráčku Veroniku Petrov, jenž odešla do Rakouska. V úvodním kole to potvrdily, když v oboustranně slabém utkání podlehly na půdě nováčka z Husovic. Uvidíme jakou kvalitu ukáží v domácím prostředí a jak se s náročnou kuželnou v Bráníku vypořádají naše děvčata. Rovněž v sobotu dopluje naše vlajková loď do Jihlavy. Domácí před sezónou rovněž oslabili o Robina Parkána, který taktéž zamířil k našim jižním sousedům. Hlavním trumfem domácích tudíž zůstávají jejich atypické dráhy. Věřme, že ani tato výhoda nebude dostatečnou překážkou pro naše hráče.
Závěrem se autor těchto řádků omlouvá, že podrobné komentáře k jednotlivým zápasům zveřejní až po svém návratu z Wolfenu. Děkuji za pochopení.
Úvodním kolem rozehrálo Sdružený okresní přebor naše céčko. Los nám na úvod přisoudil velmi těžkého soupeře Sokol Plzeň V. "B", jenž v loňské sezóně bojoval na čele tabulky. Vstup do utkání se nám vydařil, když Michal Fara i Petr Bohuslav své duely vyhráli a stanovili průběžný stav 2:0 (+47).
Druhá třetina skončila nerozhodně hlavně díky tomu, že hráč hostí Vít byl nucen z důvodu zranění odstoupit již po 15 hodech, čímž bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto.
Závěr utkání ozdobil hostující Libor Pelcman vynikajícím výkonem 595 poražených kuželek.
Vítězíme s notnou dávkou štěstí 6:2 (2996:2636), když nejlepším našim hráčem byl Jan Ungr výkonem 536 poražených kuželek.
V příštím kole nás čeká neméně těžký soupeř, když zajíždíme do Přeštic a již tento pátek se utkáme s tamním áčkem.
Začátek dlouho očekávané nové soutěže se našemu áčku vydařil. Los nám na úvod přisoudil největšího tuzemského soupeře Sokol Luhačovice a kvalita tohoto duelu tomu plně odpovídala. Přestože klimatické podmínky na kuželně byly víc než obtížné, hráči ze sebe vydali maximum a početná divácká obec toto musela kvitovat.
Úvod utkání nám vyšel skvěle, když Honza Endršt i Štěpán Šreiber své duely vyhráli a na ukazateli skóre svítilo 2:0 (+48).
Druhá třetina byla vyrovnaná, když Danovi Neumannovi se příliš nedařilo a svůj souboj prohrál, zatímco Michal Pytlík nejlepším výkonem utkání 625 poražených kuželek připsal na naše konto další bodík. Po dvou třetinách vedeme 3:1 (+49).
I závěrečné dějství přineslo vyrovnaný stav s tím rozdílem, že v náš prospěch hovořily kuželky navíc. Vojta Špelina držel s nejlepším hráčem hostí Rosťou Goreckým po celou dobu krok a přestože prohrál, nemá se za co stydět. Na druhé straně Roman Pytlík nedal svému soupeři sebemenší šanci, čímž dokonal úspěšné dílo, které má konečnou podobu ve skóre 6:2 (3625:3542). Úspěšný vstup do soutěže podpořen kvalitním výkonem celého týmu.
Smutek se naopak zračil z očí našich žen, které ve vyrovnaném utkání podlehly Sokolu Duchcov 3:5 (3282:3341). Hvězdou utkání byla Terezka Krákorová, jejichž 614 poražených kuželek by se neztratilo ani v utkání mužů.
Béčko zajíždělo na dráhy jednoho z favoritů 2.ligy Lokomotivu Tábor a byť nepodalo vůbec špatný výkon na vysokého favorita nestačilo a podlehlo mu 1:7 (3299:3478), když nejlepším hráčem byl talentovaný Pavel Andrlík (577). Čestný bod získal Libor Bureš, jenž sice prohrál se soupeřem na kuželky, ale na dráhy vyhrál 3:1.
Zápisy ze všech utkání jsou v rubrice družstva.
Prázdniny jsou za námi, léto pomalu končí a mistrovské soutěže zvedají oponu. Po dramatické a úspěšné předehře v podobě obhajobě vítězství v superpoháru se naplno roztočí kolotoč utkání. Sobota 10.září je datum, které mají naši fanoušci červeně zaznamenané v kalendáři. Po loňské snaze představit našim fanouškům všechna ligová družstva, jsme došli k závěru, že dva zápasy postačí. Svoji roli v tom sehrála nová soutěž interliga, která je nadřazena nad všemi soutěžemi řízených ČKA.
V sobotu se tedy bude podávat na naší kuželně menu o dvou chodech. Úvod obstarají jako tradičně ženy, které přivítají hráčky Sokola Duchcov. S tímto soupeřem jsme se v minulé sezóně utkali celkem čtyřikrát (2 krát v lize a v poháru ČKA) a vždy platilo pravidlo můj dům - můj hrad. Věříme, že naše ženy vstoupí do nového soutěžního ročníku úspěšně a naši fanoušci je v tomto snažení podpoří v hojném počtu.
Druhým chodem bude úvodní kolo interligy. Týden se s týdnem sešel a my se opět utkáme se Sokolem Luhačovice. Finále superpoháru, byť na neutrální půdě, nás přesvědčilo, že nás rozhodně nečeká lehké utkání, ale naši hráči za vydatné podpory našich fanoušků jistě udělají vše proto, aby body zůstaly doma. Rádi bychom mezi námi též přivítali představitelé vedení města.
Béčko čeká přetěžké utkání v Táboře. Domácí v loňské sezóně do poslední chvíle bojovali o postup do 1.ligy a tak případný bodový zisk by byl příjemným překvapením.
V pondělí 12.září pak ukončí pouť našich družstev úvodním kolem mistrovských soutěží céčko, které hostí silné družstvo Sokola Plzeň V. "B".
Všechny domácí zápasy vysílá náš YouTube kanál.
Skvělého úspěchu dosáhli naši zrakově postižení kuželkáři na MČR ve sprintu, které se konalo na šestidráze v Přerově. Nepodařilo se sice napodobit loňský výjimečný výsledek v podobě tří titulů, přesto zisk pěti medailí (3 stříbrných a 2 bronzových) je dalším skvělým úspěchem našeho oddílu.
Nejblíže k zisku titulu byl Vašek Webr v kategorii B3, který v kvalitním a dramatickém finále podlehl až na "náhlou smrt" Ivaně Vlachové ze Sokola Brno IV. ZP. Ani Honzovi Ungrovi (kategorie open) se nepodařilo obhájit loňský titul, když ve finále podlehl 0:2 Zdeňkovi Paulusovi z SK Michálkovice ZPS. Naproti tomu pro Michala Zemana (kategorie B2) je zisk stříbrné medaile prvním piedestalem v krátké kariéře, stejně jako u Míry Srníčka, který v téže kategorii bral bronz. Poslední cenný kov získala Kamila Vlasáková v kategorii B1 a byť se ani ji nepodařilo obhájit loňský titul, je bronzová medaile v nabité konkurenci obrovským úspěchem.
Rok se sešel s rokem a je tu znovu zahřívací kolo před zahájením nového soutěžního ročníku. Tímto zahřívacím kolem je myšlen superpohár. Právo usilovat o tuto trofej má vždy vítěz 1.ligy a vítěz poháru ČKA. Stejně jako v loňském roce i letos obě tyto soutěže ovládli hráči SKK Rokycany a tak stejně jako loni se stal našim vyzyvatelem druhý tým 1. ligy. Po loňském Třebíči bylo pořadatelství svěřeno do rodiště fenomenálního herce 20. století Vladimíra Menšíka - Ivančic. Soupeřem nám bylo družstva Sokola Luhačovice, se kterým se shodou okolností utkáme za týden na domácích drahách v úvodním kole interligy.
Dramatický duel před zaplněným hledištěm s početnou skupinou fanoušků z Rokycan skončil nakonec 5:3 (3456:3377) v náš prospěch, čímž jsme podruhé v řadě dosáhli tzv. trojkorunu, což znamená vítězství v lize, poháru i superpoháru. Nejlepším našim hráčem byl Jan Endršt, který jako jediný z našeho týmu překonal hranici 600 poražených kuželek (602). Skvěle mu sekundoval Daniel Neumann, který za touto magickou hranici zaostal o pouhou kuželku. Tento výsledek je tou nejlepší pozvánkou do hlediště na úvodní kolo interligy.
superpohár.jpg
Následující utkání
"A" - doma - 1.12./13:30
 TJ Lokomotiva Česká Třebová
"Ž" - venku - 24.11./11:30
 TJ Spartak Přerov
"Ž" - venku - 25.11./17:00

 KK Konstruktiva Praha

"B" - venku - 24.11./10:00
 TJ Kovohutě Příbram
 dorost - venku - 13.1./10:00
 KK Lokomotiva Tábor

"C" - venku - 26.11./19:15
 SKK Rokycany "E"
"D" - doma - 26.11./17:00
 TJ Sokol Plzeň V. "C"

"E" - venku - 19.11./17:00 
 TJ Sokol Plzeň V. "C"

facebook-512.png
youtube-1837872_960_720.png
Pohár ČKA
 
"A"
 

"B"
 

"Ž"
 
 
Oficiální webové stránky kuželkářského klubu SKK Rokycany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one