"/> Hlavní stránka - SKK ROKYCANY
skk_sala_banner.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5739"
Dekujeme
Gratuluji k zisku mistrů republiky zrakově postižených.
Bohužel jsme nijak neupravovali zaslaný formulář ze svazu, takže vše je v excelu s příponou xlsm a v pc to lze otevřít. V mobilu jsme to nikdo nezkoušeli a ani z přítomných nás na to nikdo neupozornil. Naopak ohlasy byly pozitivní. Škoda. Určitě bychom to převedli do jiného formátu :( Py.Roman
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
V jakém formátu jsou výsledky kvalifikace 2018!!?

Hlavní stránka

Náš klub byl pověřen uspořádat MČR mužů, které se uskuteční ve dnech 5. - 6.5.. V sobotu je na pořadu kvalifikace za účasti 48 hráčů z nichž postoupí nejlepších 24 do nedělního finále, kde se budou rozdávat dvě sady medailí za finále a kombinaci (součet kvalifikace + finále). Pro návštěvníky je krom nevšedního zážitku ze hry našich nejlepších hráčů připraveno i bohaté občerstvení. Pro ty co se k nám nedostanou jsou připraveny přímé přenosy z kvalifikace i finále a po každé odehrané čtveřici budeme aktualizovat výsledky na našich webových stránkách.
plákát MČR.jpg
Výbor oddílu žádá všechny členy klubu o pomoc při přípravě kuželny na MČR mužů, jenž se uskuteční v sobotu 5.5. a v neděli 6.5. vždy od 8 hodin na naši kuželně. Z tohoto důvodu vypisujeme brigádu na čtvrtek a pátek vždy od 18 hodin.

Děkujeme za vaši pomoc

Výbor oddílu
Na čtyřech frontách bojovali o uplynulém víkendu naši hráči. Druhým dílem pokračovaly mistrovské boje jednotlivců, nejlepší hráči interligy se sešli na turnaji s názvem TOP 12 a zrakově postižení měli svoji generálku před MČR jednotlivců na lázeňském turnaji v Karlových Varech.
Druhým dílem pokračovalo MČR jednotlivců kategoriemi juniorů a dorostu, kde jsme měli své zastoupení v podobě Denisy Pytlíkové a Pavla Andrlíka mladšího. V Dačicích se sešlo 36 nejlepších juniorů, aby bojovali o cenné kovy v soutěži jednotlivců a kombinaci. Mezi touto smetánkou byl i náš Pavel Andrlík mladší, jenž se sem probojoval až z pozice náhradníka. Přesto se z kvalifikace probojoval výkonem 558 poražených kuželek do finále, kde se dokázal zlepšit (569) a obsadil v konečném účtování 19.místo (stejná příčka mu patří i v kombinaci).
Juniorky si daly dostaveníčko v Rosicích a v okruhu favoritek na nějaký cenný kov byla i naše Denisa Pytlíková. Denisa, která se potýká s problémy s meniskem a čeká ji operace, postoupila z kvalifikace do finále ze 7.místa, když porazila 550 kuželek. Ve vyrovnaném finále se zlepšila na 576 kuželek, což stačilo na 6.příčku, ale v kombinaci (součet kvalifikace a finále) tyto výkony stačily na skvělé 3.místo a zisk bronzové medaile.
Do Přerova se sjeli nejlepší hráči z Čech a Slovenska, kteří hráli letošní ročník interligy. Myšlenka projektu byla, že z každé země se zúčastní 12 hráčů z toho po šesti na každé straně jako mezistátní utkání ČR - SR a zbytek odehraje rovněž 120 hs, jako kvalifikaci pro sprint. Vyhodnocovaly se dvě soutěže a sice 120 hs + nejlepší výkon ve sprintu (2x20 hs) a samostatná soutěž ve sprintu. Z našeho klubu se tohoto klání zúčastnili Honza Endršt, Daniel Neumann, Vojtěch Špelina a Roman Pytlík, kteří se výrazně zapsali do výsledkové listiny, když Honza Endršt se stal vítězem soutěže 120 hs + 2x20 hs a Vojta Špelina obsadil 2.místo ve sprintu, když prohrál až ve finále na "náhlou smrt" 25:15 s Martinem Kozákem z Podbrezové.
Turnaj v Karlových Varech je tradiční generálkou pro MČR zrakově postižených. Z tohoto důvodu vyrazila do lázeňského centra i silná výprava hráčů SKK ZP Rokycany, kteří zvítězili v soutěži družstev o pouhých 7 kuželek před svým největším tuzemským rivalem ze Sokola Brno IV. ZP. Výraznou stopu pak zanechali rovněž v soutěži jednotlivců, kdy Michal Zeman opanoval kategorii B2 (zbytky zraku) před svým oddílovým kolegou Miroslavem Srníčkem a Václav Webr dominoval v kategorii B3 (slabozrací) a navíc se stal absolutním vítězem celého turnaje.
Denisa MČR.jpg
Interliga-TOP-2018.jpg
Vary - družstvo.jpg
Vary - Michal.jpg
Vary - Vašek.jpg
Po nepříliš vydařeném vystoupení na mezinárodním turnaji v Bratislavě čekala naše zrakově postižené spoluhráče další prověrka v Opavě. V konkurenci 16 družstev z Maďarska, Německa, Slovenska a České republiky jsme obsadily 5.místo (jako nejlepší tuzemské družstvo). Tento úspěch podtrhli ještě pódiovým umístěním Václav Webr (3. v kategorii B3) a Jan Ungr (3. v kategorii open).
V Teplicích a Ivančicích se uskutečnil první díl mistrovství ČR jednotlivců žákovskými kategoriemi. V Ivančicích jsme měli mít svého zástupce Kryštofa Krejčího, jenž ovšem do dějiště šampionátu nedorazil.
V Blansku se uskutečnil reprezentační sraz mužů a žen. Mezi desítkou mužů byli i dva zástupci našeho klubu Jan Endršt a Daniel Neumann. V ostrém startu na 120 hodů sdružených se více dařilo Danovi, jenž byl výkonem 603 poražených kuželek čtvrtý. Honza porazil 591 kuželek a byl šestý.
Odvetným utkáním osmifinále poháru ČKA v Dobřanech zakončilo béčko svoji letošní pohárovou pouť. Na půdě staronového účastníka interligy podalo vcelku slušný výkon, který ovšem na domácí nestačil. Po porážce 1:5 (2287:2361 a 7:9 na dráhy) se se soutěži loučí, naopak domácí ve čtvrtfinále vyzvou naše áčko
S mírným optimismem vzhlížely naše ženy do odvety čtvrtfinále poháru ČKA. Opravňoval nás k tomu výsledek úvodního utkání, kdy se na půdě soupeře povedlo zvítězit 4:2 a 8,5:7,5 na dráhy. Na druhé straně však stál soupeř o jehož kvalitě jsme se mohly přesvědčit v sobotním ligovém duelu. Odhodlání a touhu postoupit po třetí za sebou do final four si děvčata přenesla i do hry. Podaly jsme vynikající výkon a zaslouženě po vítězství 5:1 (2318:2265 a 8,5:7,5 na dráhy) postupujeme do final four poháru ČKA, jenž se uskuteční v Praze na Žižkově a už dnes víme, že se v semifinále utkáme se Zlínem. Děvčata si tento úspěch za celou sezónu bezpochyby zaslouží. Nejlepší hráčkou dnešního kvalitního utkání byla Terka Krákorová (605), které skvěle sekundovala Denisa Pytlíková (597). Uznání patří rovněž soupeřkám, které podaly rovněž skvělý výkon, ale postoupit mohl pouze jeden. Jedinou kaňkou byl výpadek elektrického proudu, který zapříčinil nedokončení přímého přenosu.
Tak trochu ve stínu úspěchu žen proběhla odveta osmifinále poháru ČKA mužů. Naše áčko vstupovalo do tohoto duelu ve velice výhodné pozici, když úvodní utkání na půdě soupeře vyhrálo 5:1 a 11:5 na dráhy. Již úvodní čtveřice rozhodla o našem postupu, když jak Roman Pytlík (615), tak zejména Vojta Špelina (první hvězda utkání s 630 poraženými kuželkami) své souboje vyhráli. Ve druhé čtveřici pak Honza Endršt (613) a Martin Procházka (556) stanovili konečný výsledek na 6:0 (2414:2287 a 11:5 na dráhy).
Poslední kolo uzavřelo ligovou sezónu 2017/18. Naše družstva uzavřela tuto kapitolu na domácích drahách se střídavými úspěchy. Na podrobnější analýzi bude ještě prostoru dost, nyní se ohlédněme za ligovou derniérou.
Úvod sobotního programu patřil tradičně ženám. Naše děvčata hostila hráčky KK Slavie Praha a byl to takový test před nedělní odvetou v poháru ČKA. Do první čtveřice jsme nasadily Míšu Provazníkovou a Lenku Findejsovou, kterou po polovině vystřídala Marta Kořanová. Míša se se soupeřkou přetahovala o každou kuželku a nakonec ta jediná kuželka rozhodla o bodovém zisku, Lenka nehrála vůbec špatně, ale její soupeřka Vlasta Kohoutová podala vynikající výkon, když výkonem 592 poražených kuželek se stala první hvězdou utkání. Vyrovnané skóre po úvodní čtveřici hatila ztráta 49 kuželek. Ve druhé rundě se Veronice Horkové a Denise Pytlíkové podařilo překlopit výhodu na naši stranu, když obě své duely vyhrály, ale větší počet sražených kuželek byl stále na straně soupeře (3:1, -2). Do závěru jsme nasadily osvědčenou dvojici Terka Krákorová a Daniela Pochylová. Naše děvčata čelila reprezentační dvojici Vladimíře Šťastné a Olze Hejhalové a přes veškeré úsilí tomuto tlaku neodolala. Prohráváme 3:5 (3238:3320), ale nemáme se za co stydět.
Po tomto dramatu nastoupilo áčko proti hráčům KK Slavoj Praha, pro které to byla, minimálně na rok, rozlučka s interligou. Úvodní čtveřice, kde nastoupili Honza Endršt a Roman Pytlík, přinesla vynikající podívanou, která diváky doslova zvedala ze sedadel. Odměnou jim byly čtyři šestistovky a vyrovnané skóre (1:1, +18). Druhá čtveřice, kde za nás nastoupili Martin Procházka a jeho jmenovec Martin Prokůpek toho z hlediska vývoje skóre mnoho nevyřešila (2:2, +11) a tak se očekávalo závěrečné drama. Tyto předpoklady rázně utnuli Vojta Špelina s Danem Neumannem, kteří výbornými výkony nedali svým soupeřům žádnou šanci. Konečné vítězství 6:2 (3613:3474) je pro nás hřejivou náplastí nad nepříliš vydařenou sezónou.
Závěr sobotního programu patřil našemu béčku i když by spíše se slušelo napsat, že patřil našemu soupeři Startu Rychnovu nad Kněžnou, který naši rezervu doslova deklasoval 7:1 (3442:3157). Čestný bodík získal nejlepší náš hráč Pavel Andrlík mladší.
Mistrovské ligové soutěže družstev vstoupily do své závěrečné fáze. V posledním kole sehrají všichni naši zástupci svá utkání na domácích drahách. Program je však o to bohatší, že po sobotním posledním ligovém kole nás čekají v neděli odvetná pohárová utkání.
Vše vypukne v sobotu dopoledne, kdy naše ženy poprvé přivítají KK Slavii Praha. Po tomto duelu následuje poslední interligové kolo, kdy naše vlajková loď se střetne s již jistým sestupujícím do 1.ligy KK Slavojem Praha. Závěr sobotního programu obstará ve své druholigové derniéře béčko, jenž hostí tým z popředí tabulky Start Rychnov nad Kněžnou.
V neděli jsou na našich drahách na programu odvetná utkání poháru ČKA, když se nejprve střetnou ženy ve čtvrtfinále podruhé s KK Slavii Praha a posléze v osmifinále mužů áčko s SKK Bohušovice.
O všech výsledcích našich družstev vás budeme aktuálně informovat na našich stránkách, dále jsou pro vás připraveny přímé přenosy s jednotlivých utkání a v neposlední řadě vás rádi přivítáme v hledišti.
Předposledním kolem pokračovaly ligové soutěže, ale nám příliš radosti nepřineslo. Je sice fakt, že všechna naše družstva hrála na drahách svých soupeřů se stejným výsledkem bez bodového zisku. Nejblíže k zisku bodu bylo interligové áčko. Na těžkých drahách v Jihlavě podalo vcelku dobrý výkon, ale utekl nám úvod utkání, kde hlavně výkon Martina Procházky neměl interligové parametry. V dalším průběhu utkání byli naši hráči lepší, leč ztrátu se již nepodařilo vymazat. Porážka 3:5 (3542:3577) je z kategorie zbytečných, když by dělba bodů byla asi spravedlivější.
Ženy zajížděly do Zlína a ani tady nám pšenka nekvetla. Porážka 7:1 (3179:3100) sice neodpovídá průběhu utkání, ale na to už se nikdo neptá. Přesto výkony našich žen nám v letošní sezóně přinášely největší radost. Pravým opakem je béčko. To odjíždělo do Bohušovic v sestavě, která není důstojná reprezentaci našeho klubu. Výsledek tomu plně odpovídal. Porážka 1:7 (2890:3133) jen dokresluje postavení týmu v tabulce, ale ani nedává světlé vyhlídky na důstojné působení ve 3.lize.
Černou sobotu dovršily naši zrakově postižení, kteří na silně obsazeném turnaji v Bratislavě (účast družstev z Maďarska, Rumunska, Chorvatska, Slovinska, Srbska, Česka a Slovenska) v konkurenci 20 družstev obsadily 16.příčku.
K úvodnímu duelu čtvrtfinále poháru ČKA zajížděly naše ženy do Prahy na Slavii. Postavení obou týmu v ligové tabulce favorizovalo domácí hráčky, ale našim děvčatům se povedl husarský kousek, když se jim povedlo soupeřky zaskočit, což vyústilo ve vítězství 4:2 (2031:2007 a 8,5:7,5 na dráhy), což je pro odvetu velice nadějný počin. První hvězdou utkání byla Terka Krákorová (531).
Následující utkání
"A"
 

"Ž"
 

"B"

 dorost 
 

"C"
 
"D"
 

 ZP
 

Pohár ČKA
 
"A"
 

"B"
 

"Ž"
 
 
Oficiální webové stránky kuželkářského klubu SKK Rokycany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one