"/> Hlavní stránka - SKK ROKYCANY
skk_sala_banner.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7686"
Dekujeme
Gratuluji k zisku mistrů republiky zrakově postižených.
Bohužel jsme nijak neupravovali zaslaný formulář ze svazu, takže vše je v excelu s příponou xlsm a v pc to lze otevřít. V mobilu jsme to nikdo nezkoušeli a ani z přítomných nás na to nikdo neupozornil. Naopak ohlasy byly pozitivní. Škoda. Určitě bychom to převedli do jiného formátu :( Py.Roman
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
V jakém formátu jsou výsledky kvalifikace 2018!!?

Hlavní stránka

Poslední turnaj před letní přestávkou absolvovaly zrakově postižení v Praze na Slavii. Dvacátý ročník Slavia cupu přivítal 49 hráčů a hráček ze Slovenska, Maďarska a České republiky. V této konkurenci se naši hráči příliš neprosadili, když družstvo skončilo až deváté a v absolutním pořadí obsadil nejlepší náš hráč Václav Webr 20.místo. V jednotlivých kategoriích se nám podařilo ve dvou případech vystoupit na stupně vítězů zásluhou Jana Ungra, jenž ovládl kategorii open a Jakuba Vasse, který v kategorii B1 obsadil 3.místo.
V Brně se letos uskutečnily České akademické hry. Soutěž v kuželkách byla odehrána na drahách v Husovicích a o nejkvalitnější výsledek se postaral člen našeho klubu Honza Endršt, který zvítězil velmi dobrým výkonem 620 poražených kuželek a zakončil tak svoji veleúspěšnou sezónu, kde vedle dvou stříbrných medailí z mistrovství republiky (jednotlivci a tandemy) získal i titul mistra světa ve smíšených tandemech.
cah_18_1[1].jpg
Již se stalo tradicí, že zakončení sezóny se nese jinou aktivitou, než samotnou hrou. Turistická vycházka spojená s opékáním buřtů a bilancování uplynulé sezóny u dobrého pití, tak nějak by se dal shrnout program, který je naplánován na sobotu 23.června. Sraz v základním táboře restaurace U Václava je v 15 hodin. Po výstupu na rozhlednu Kotel a výše zmíněné svačince se přesuneme zpět do základního tábora, kde budeme v bilancování pokračovat. Srdečně zveme všechny členy klubu i příznivce. Bližší informace podá Pavel Honsa na telefonu 774 022 775.
kotel10.jpg
Definitivní tečkou za sezónou 2017/18 bylo mistrovství republiky smíšených dvojic, jenž se uskutečnilo v Prostějově. I na tomto podniku jsme měly své zastoupení ve dvojicích Denisa Pytlíková s Romanem Pytlíkem a Honzu Endršta společně s Ivanou Březinovou ze Sokola Duchcov. V sobotním programu se lépe dařilo "duchcovskému" páru, který vytěžil především z vysokého standartu Honzy (610) a obsadil 11.místo, Denisa s Romanem skončily 16., čímž obě dvojice postoupily do nedělní soutěže tandemů. Tam jejich cesta skončila již v 1.kole, což znamená 9. - 16.místo. Tímto byla zakončena soutěžní sezóna 2017/18. Zbývá už jen vyhlásit anketu kuželkář roku, jenž se uskuteční příští sobotu v Přerově a my věříme, že i zde bude slyšet o SKK Rokycany.
V Praze na Žižkově se dohrálo MČR zrakově postižených jednotlivců a družstev. Pro hráče SKK ZP Rokycany to byl velice úspěšný šampionát, když se ziskem dvou zlatých a dvou bronzových medailí se staly nejúspěšnějším oddílem. Tituly získali Jan Ungr v kategorii open a Václav Webr v kategorii B3 (ten si spravil chuť po neúspěch na nedávném ME), jenž se zároveň výkonem 719 poražených kuželek stal absolutním vítězem. Bronz si ze Žižkova odvážejí Jakub Vass v kategorii B1 a Michal Zeman v kategorii B2. Družstvo SKK ZP Rokycany se navíc stalo vítězem ligové soutěže a získalo v pořadí svůj čtvrtý titul mistra republiky. Tímto triumfem završily zrakově postižení veleúspěšnou sezónu v niž dobře reprezentovaly náš klub i město Rokycany.
stránky.jpg
Ve Valašském Meziříčí a Vracově se uskutečnilo MČR dvojic. Náš klub měl své zastoupení ve dvojici Jan Endršt a Dan Neumann. Nově zrekonstruovaná kuželna ve Valašském Meziříčí nabídla v sobotní soutěži dvojic celou řadu vynikajících výkonů, kterým vévodil nához Radka Hejhala (646). Skvěle se dařilo i Honzovi, který zaznamenal třetí nejlepší výsledek (640). Ve vyrovnaném souboji čtyř dvojic o 3.místo vyšla naše dvojice jako poražená a s odstupem pouhých 2 kuželek obsadila 6.místo, což však pohodlně stačilo do nedělní soutěže tandemů.
Nedělní pouť naší dvojice se zastavila až ve finále, kde prohrála s dvojicí Radek Hejhal, Michal Jirouš, jenž tak obhájili své vítězství z loňského roku. Zisk stříbrné medaile je dalším skvělým úspěchem našeho klubu.
P1200492[1].JPG
V rumunském Targu Mures se koná mistrovství Evropy zrakově postižených a v sedmičlenné výpravě máme i své dva zástupce Michala Zemana v kategorii B2 a Václava Webra v kategorii B3. V úterní kvalifikaci jednotlivců se jim však vůbec nevedlo, když Michal obsadil 13.místo (do finále postupovalo prvních šest) a Vašek skončil 14. (do finále postupovalo 12 hráčů). Středeční program nabídl soutěže ve smíšených tandemech. Michal společně s Annou Paulusovou sice nejprve v semifinále podlehly pozdějším vítězům z Polska, aby následně v boji o 3.místo porazily dvojici ze Srbska a mohly se tak radovat ze zisku bronzových medailí.
Vašek společně s Františkou Špačkovou nejprve obsadily v kvalifikaci 5.místo a ve čtvrtfinále narazily na domácí dvojici, které podlehly po velkém boji až na náhlou smrt a skončily tak na 5.místě. Jejich přemožitelé následně celou soutěž ovládly.
Česká reprezentace získala čtyři cenné kovy (ě stříbra a 2 bronzy), což je určitě dobrý odrazový můstek pro příští šampionát, který se uskuteční v příštím roce u nás v Rokycanech.
Michal ME.jpg
Závěrečnými zápasy skončil pohár ČKA. Muži v duelu o 3.místo zdolali TJ Třebíč 5:1 (2298:2246), když první hvězdou utkání byl Pavel Honsa (596).
Ženy zakončily veleúspěšnou sezónu finálovou účastí, která jim zaručuje účast v poháru NBC, protože jejich soupeř KK Slovan Rosice je úřadující mistr ČR. Naše děvčata se soupeřek, jenž nastoupily se třemi reprezentantkami z nedávného MS v Kluži (tou čtvrtou byla legendární Naďa Dobešová), a byla důstojným protivníkem o čemž svědčí především poměr drah 8,5:7,5 pro vítězné Rosice (konečný výsledek 5:1 (2353:2193)). Děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme hodně zdaru v evropském poháru.
IMG-20180603-WA0003.jpg
V semifinálových duelech poháru ČKA byly naši zástupci úspěšní pouze z poloviny. Zatímco ženy zdolaly KC Zlín 4,5:1,5 (2125:2090), když hvězdou utkání byla Denisa Pytlíková (598). V zítřejším finále vyzvou suveréna sezóny KK Slovan Rosice.
Bohužel muži v semifinále podlehli Hvězdě Trnovany 2:4 (2317:2366), když přísnější měřítko snese pouze Honza Endršt (615). V boji o 3.místo se utkají s TJ Třebíč.
O tomto víkendu se uskuteční vyvrcholení poháru ČKA mužů i žen a nás muže těšit, že v závěrečné fázi této soutěže máme své zastoupení.
Muži budou bojovat v Trutnově a naše áčko se utká v semifinále s účastníkem 1.KLM Hvězdou Trnovany. Druhou dvojici tvoří Lokomotiva Česká Třebová a TJ Třebíč.
Ženy budou mít svoje klání v Praze na Žižkově a úvodní semifinále vytvořily TJ Sokol Duchcov a KK Slovan Rosice. Druhou semifinálovou dvojici tvoří naše děvčata společně s KC Zlín. V nedělním pořadu se nejprve utkají poražení o 3.místo a následně vítězové o celkové vítězství v poháru ČKA a o účast v poháru NBC.
Následující utkání
"A" - doma - 27.10./13:30
 TJ Slavoj Veľký Šariš
"A" - doma - 28.10./10:00

 ŠK Železiarne Podbrezová

"Ž" - venku - 20.10./11:00
 SKK Náchod

"B" - venku - 20.10./10:00
 TJ Elektrárny Kadaň
 dorost - venku - 21.10./10:00
 TJ Jiskra Hazlov

"C"
 
"D"
 

 ZP
 

Pohár ČKA
 
"A"
 

"B"
 

"Ž"
 
 
Oficiální webové stránky kuželkářského klubu SKK Rokycany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one