"/> Hlavní stránka - SKK ROKYCANY
skk_sala_banner.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9144"
Nikoho konkrétního. Šlo mi o to, že když se zápas nepodaří jednomu, tak se to dá ještě zvládnout, ale v sobotním případě byl ten nezdar větší. Bohužel o to větší zklamání je ten fakt, že to utkání bylo velmi dobře rozehráno.
Václave,tak prozradil,koho jsi měl na mysl.Tvá jízlivost k hráčům,kterým se nedaří,nebyla moc na místě.Ale jsou to Vaše stránky a Vaše gusto...
Pokud ctu dobre nikoho jsem nejmenoval
Hazlov loni nebyl bronzovej ale Mistr.Jinak se vaši hráli dobře a nemaj se za co stydět, jen tak dále.
"Co by za to někteří hráči ačka dali." -to je hodně hloupý komentář na adresu Pavla Honsy,který je ikonou rokycanských kuželek přes 30 let.To může napsat jen ne sportovec,nebo úplný blbec.

Hlavní stránka

Původně jsem měl připravený titulek "černá sobota v Brně", ale nakonec mě jej naše děvčata vymazala a tak jsem musel hledat výstižné vyjádření účinkování našich družstev v uplynulém víkendu.
Úvodním utkáním nabitého víkendu byl souboj našeho áčka na horké půdě v Husovicích. Forma domácích jde nahoru o čemž svědčí skalp Interu Bratislava, zatímco naše výkony z posledních utkání budí spíše rozpaky. Úvod toto plně potvrdil. Michal Pytlík sice vydřel bod, ale Dan Neumann na svého soupeře vůbec nestačil a co víc ztráta, kterou nabral, byla víc než propastná. Ukázalo se tak, že jeho nasazení do úvodní čtveřice nebylo zrovna šťastné. Nástup do druhé třetiny jsme vůbec nezachytili a než se Štěpán Šreiber s Pavlem Honsou rozkoukali prohrávali 60 dřev. Slabě hrajícího Pavla musel po 63 hodech vystřídat Honza Endršt, ale přes veškeré úsilí se mu podařilo pouze ztrátu snížit. Před závěrem prohráváme 3:1 o 118 kuželek a tak si o případných bodech můžeme nechat zdát. Vojta Špelina s Romanem Pytlíkem dokázali skvělou stíhací jízdou umazat 67 kuželek, ale porážce 5:3 (3508:3457) již nezabránili.
Co se nepovedlo našemu áčku dokázaly ženy. Ani ony nezačaly v Brně příliš úspěšně, když po dvou třetinách prohrávali rovněž 1:3 o 89 klacků. Stíhací jízda Terezky Krákorové a především Daniely Pochylové, která se výkonem 563 poražených kuželek stala první hvězdou utkání, přinesla své ovoce v konečné vítězství 5:3 (3119:3113).
V sobotu se na domácích drahách utkalo naše béčko s družstvem KK Konstruktiva Praha. Utkání mělo jednoznačný průběh, ve kterém dominovali domácí hráči a především Pavel Andrlík mladší, který se zaskvěl skvělým výkonem 597 poražených kuželek. Umocnil tím jednoznačné vítězství 7:1 (3328:3167), čímž si béčko upevnilo pozici ve středu tabulky.
Nedělní dopoledne patřilo našemu áčku, které přivítalo tým ŠK Modranka, který byl posílen o sobotní vítězství v Dobřanech a o svých kvalitách přesvědčoval i u nás. V úvodní čtveřici dominoval Michal Pytlík, který se stal první hvězdou utkání výkonem 639 poražených kuželek. Naproti tomu Štěpán Šreiber se po nadějném úvodu vytrácel, což demonstroval poslední drahou (123). Ve druhé čtveřici zaujal Dan Neumann, který úvodní drahou určil ráz svého duelu, aby po slabších dvou drahách vše doháněl v závěru a tím získal důležitý bod a překonal hranici 600 poražených kuželek (604). To trápení Pavla Honsy pokračovalo a sotva průměrný výkon na body rozhodně stačit nemohl, přesto po dvou třetinách při výsledku 2:2 máme k dobru 64 kuželek. Začátek závěrečné čtveřice byl vcelku překvapivý, protože při kvalitní hře našeho soupeře se počal náš náskok ztenčovat. Naše akcie držel především Vojta Špelina, zatímco Roman Pytlík se nemohl chytit. Rozhodnutí přinesla třetí dráha, kde naši borci nahráli 45 kuželek, čímž utkání rozhodli. Konečné vítězství 5:3 (3515:3417) je pro nás nesmírně cenné a udržuje nás v kontaktu s popředím tabulky.
O tomto víkendu pokračují dalším kolem mistrovské soutěže. Nabitý program má především naše áčko, které v sobotu čeká cesta do Brna, kde se utká s někdejším největším soupeřem v boji o mistrovský titul Sokolem Husovice. V neděli pak na domácích drahách přivítáme další slovenské družstvo z předměstí Trnavy ŠK Modranka a chceme-li udržet kontakt s popředím tabulky, měli bychom získat plný počet bodů.
Ženy jedou rovněž do Brna. Jejich soupeř Sokol Husovice je v letošní sezóně po roce nováčkem nejvyšší soutěže, ale zvláště v domácím prostředí je neobyčejně silným a tak jakýkoli bodový import by byl úspěchem.
Béčko hraje v sobotu doma s KK Konstruktiva Praha, která má sice prvoligovou minulost, ale v posledních letech balancuje na hraně sestupu do 3.ligy. Naše rezerva v domácím prostředí zlepšila své výkony a proto očekáváme, že body zůstanou doma.
V tradičním pondělním podvečeru hostí naše céčko soupeře z popředí tabulky TJ Přeštice "B" a věříme, že se na jejich stranu se zlepšenou hrou přikloní i to pomyslné štěstíčko.
O všech výsledcích našich družstev vás budeme informovat na našich stránkách.
V osmém kole okresního přeboru zajíždělo naše céčko do Plzně na Sokol, kde se utkalo se svou jmenovkyní. Ve vyrovnaném utkaní rozhodl nástup domácích do utkání, které pak již svůj náskok kontrolovali a zvítězili 5:3 (2496:2453). Z našeho družstva potěšily výkony našich mladých pušek Vojty Havlíka (431) a Michala Fary (416), který se však stal smolařem utkání, neboť svůj souboj prohrál o pouhou kuželku. Céčko bylo opět kousek od bodového zisku, leč štěstí se k němu odvrátilo zády.
Sobotní program na naši kuželně zahájilo naše béčko, které v přímém souboji o průběžné 7.místo hostilo Dynamo Liberec. O osudu utkání zřejmě rozhodl nástup do utkání, kdy Láďa Moulis a Vašek Fürst své duely zvládli a po úvodní třetině vedeme 2:0 (+40). Do druhé třetiny hosté vlétli a náš náskok se začal rozplývat. V druhé polovině však Libor Bureš s Pavlem Andrlíkem zabrali a přestože Libor již ztrátu nedohnal svítil na ukazateli skóre po dvou třetinách stav 3:1 (+50). V závěru naše dvojice Petr Fara a Martin Prokůpek žádnou korekturu nepřipustila a v pohodě dovedla utkání do vítězného konce 7:1 (3380:3264), čímž jsme vystřídali našeho soupeře na 7.příčce.
Regionální derby v interlize, které navazovalo na předchozí druholigový duel mělo skvělou atmosféru. Do utkání jsme vstupovali s cílem odčinit předchozí nepřesvědčivý výkon proti Podbrezové a získat dva body. Ty nakonec zůstaly doma, ale výkony některých hráčů budí přinejmenším rozpaky. V úvodní dvojici si Michal Pytlík šel v poklidu za ziskem bodu, zatímco Honza Endršt se trápil až do 52.hodu, kdy jej vysvobodil Štěpán Šreiber. Bohužel ani Štěpánovi se moc nedařilo a tak po úvodní čtveřici svítilo na ukazateli skóre 1:1 a plus 30 kuželek pro nás. Ani druhá čtveřice rozuzlení utkání nepřinesla, neboť Dan Neuman sice získal bod, ale naproti tomu trápící se Pavel Honsa trochu nešťastně prohrál, takže po dvou třetinách registrujeme stav 2:2 (+42). Do závěrečné části měli hosté drtivý nástup, takže po úvodní dráze svítilo v náš prospěch pouze 10 kuželek. Naštěstí v další fázi se naši "dotahováci" Vojtěch Špelina a především Roman Pytlík rozehráli a nápor soupeře odrazili. Vítězíme 5:3 (3537:3481), ale důvod k radosti můžeme mít maximálně ze zisku dvou bodů.
O prodlouženém víkendu bude na naši kuželně opět živo. V pátečním svátečním dopoledni budeme držet pěsti našim nadějím při 2.kole Českého poháru dorostu.
Sobotní program bude ve znamení sousedských derby. Před obědem přivítá v dohrávce 2.kola naše béčko svého souseda v tabulce Dynamo Liberec a zisk dvou bodů by se rozhodně hodil.
Hlavním chodem bude regionální derby, když v 7.kole interligy přivítá naše áčko nejbližšího soupeře Klokany CB Dobřany a věříme, že s přispěním početné divácké kulisy se dočkáme opět kvalitních výkonů našich hráčů.
Připravujeme opět přímé přenosy z těchto utkání a aktuálně vás budeme informovat o dění na našich stránkách.
V 7.kolo okresního přeboru hostilo naše céčko svoji jmenovkyni ze Stříbra. Hostům patřila před tímto kolem vedoucí příčka, ale u nás tuto pozici příliš nepotvrdili. V nepříliš kvalitním utkání jsme měli po celou dobu navrch. V závěru měli hosté neskutečné štěstí, když se jim podařilo oba duely otočit, čímž získali cenný bod za remízu 4:4 (2876:2850). První hvězdou utkání byl náš Michal Fara, který porazil 521 kuželek. I po tomto kole okupuje céčko spodní patra tabulky.
Víkendová klání s pozice našich družstev byla tentokrát malinko chudší, protože naše áčko mělo v interlize volno, nicméně v domácím prostředí jsme byli svědky dramatických soubojů se šťastným koncem pro nás.
Na dalekou cestu do centra moravského krasu se vydaly naše ženy, posílené o skalpy špičkových družstev Náchoda a Přerova. Blanenská děvčata hrají letos doma velice dobře a přestože zde vyhrála pouze jednou, nečekala nás žádná selanka. Od úvodních hodů jsme čelily obrovskému tlaku domácích, kterému dokázala odolat pouze Denisa Pytlíková, jenž v úvodní šestici získala pro naše barvy bod. V polovině utkání tak prohráváme 2:1 (+78). Druhá polovina již byla spanilou jízdou domácích, kteří dokázali navýšit svůj náskok až na propastný rozdíl 294 kuželek. Konečný výsledek 7:1 (3496:3202) není pro naše děvčata příliš lichotivý, nicméně je to pouze jeden zápas, který se našim děvčatům nepovedl, zatímco domácí zahráli excelentně.
Na naši kuželně se od pátku uskutečnil 23.ročník mezinárodního turnaje zrakově postižených. Mezi 63 startujících z Německa, Rakouska, Slovenska a České republiky hráli významnou roli hráči SKK ZP Rokycany. Družstvo v sestavě Václav Webr, Michal Zeman a Jan Kemeny v konkurenci 16 družstev zvítězilo o pouhé tři kuželky před svým největším tuzemským rivalem Sokolem Brno IV.. Třetí příčku obsadil už s odstupem slovenský tým TJ Štart Levoča. V soutěži jednotlivců zvítězil Jan Kemeny v kategorii B2 (zbytky zraku), kde jej na stupně vítězů doprovodil třetí Miroslav Srníček. Kategorii B3 (slabozrací) zvítězil Václav Webr a druhá místa obsadily Jan Ungr v kategorii open a Kamila Vlasáková v kategorii B1 (nevidomý).
V neděli pak dohrávalo 6.kolo 2.ligy naše béčko a přestože po dvou třetinách vedlo nad svým soupeřem 4:0 (+94), tak nakonec rozhodlo šťastné střídání Martina Prokůpka, který dokázal nad svým soupeřem vyhrát tři dráhy a připsal nám pátý rozhodující bod. Po výhře 5:3 (3204:3208) vyplulo naše béčko ze sestupových vod.
Pohár města Rokycan.jpg
Dalším kolem pokračují mistrovské soutěže. Naše áčko má v interlize volno a tak bude naše pozornost upřena na naše ženy, které nám v poslední době dělají samou radost. Ženy čeká daleká cesta do Blanska, které je v domácím prostředí neobyčejně silné, ale naše děvčata pod dojmem posledních zápasů nejsou rozhodně bez šance.
Na naši kuželně se od pátku uskuteční velký mezinárodní turnaj zrakově postižených. Na startu je 63 hráčů z Německa, Rakouska, Slovenska a České republiky. V soutěži družstev obhajují pohár domácí hráči a proto by stálo zato je v tomto snažení povzbudit.
Až v neděli sehraje svoje utkání béčko, které hostí nováčka soutěže KK Kosmonosy a bude usilovat o další dva body do tabulky.
V tradičním pondělním podvečeru sehraje naše céčko utkání okresního přeboru doma proti Baníku Stříbro "C".
O všech těchto událostech vás budeme informovat na našich stránkách.
V šestém kole okresního přeboru hrálo naše céčko v Dobřanech s domácím SKK a do utkání rozhodně nevstupovalo v roli favorita. Úvod se nám ovšem vydařil skvěle a po úvodní čtveřici jsme vedli 2:0, ale k dobru měli pouhé 2 kuželky. Prostřední část skončila nerozhodně, ale větší počet poražených kuželek se přesunul na stranu soupeře 1:3 (-23). Závěr patřil domácím, byť nejlepší náš hráč Petr Bohuslav svým výkonem 532 poražených kuželek sahal po vítězství a tím i po bodu pro naše družstvo. Nakonec pouhé 4 kuželky rozhodly o tom, že domácí vítězí 5:3 (3146:3059) a udrželi se v popředí tabulky, naopak naše družstvo okupuje spodní patra průběžného pořadí.
V tomto soutěžním kole jsme na našich drahách přivítali tuzemskou a světovou elitu a tato konfrontace naplnila hlediště do posledního místečka. Diváci toho za sedm hodin viděli opravdu dost. Senzační vítězství našich žen, dvojnásobného mistra světa a v neposlední řadě překonání absolutního rekordu družstva na naši kuželně.
O našich ženách kolují zvěsti, že se stávají postrachem favoritů. V minulém kole se o tom přesvědčily hráčky z Náchoda, které v loňské sezóně získaly stříbrné medaile. Nyní nás čekal soupeř nejtěžší, úřadující mistr republiky a průběžný lídr tabulky Spartak Přerov. Naše děvčata se tohoto soupeře nezalekla a do utkání vstoupila rázně. V úvodu daly Katka Fürstová s Denisou Pytlíkovou svým soupeřkám jasně najevo, že tady získat body bude nesmírně těžké. Stav po první třetině 2:0 (+52) pro nás hovořil za vše. V prostřední části se karta obrátila a misky vah se přiklonily na stranu našeho soupeře, když Marta Kořanová ani Lenka Findejsová nedokázaly tomuto tlaku přes veškeré úsilí čelit. Výsledkem byl průběžný stav před závěrem 2:2, ale výhoda 36 kuželek pro našeho soupeře. Závěr zápasu režírovala Terezka Krákorová, která nejenže nedala svoji soupeřce sebemenší šanci, ale společně s Danielou Pochylovou otočily vývoj utkání na naši stranu a tím se postaraly o prvotřídní senzaci, když po výsledku 5:3 (3278:3259) získaly skalp mistra republiky. V průběžném pořadí prvoligové tabulky patří našim ženám lichotivá 5.příčka s minimálním odstupem na čelo.
Radost z vítězství našich žen vystřídalo zklamání z našich mužů, kteří konfrontaci s druhým týmem Světového poháru ŽP Šport Podbrezová absolutně nezvládli. Zklamáním nebyla ani tak porážka (ta se koneckonců očekávala), ale způsob a výše. Naši hráči v přemíře snahy kupili spoustu chyb a i to pomyslné štěstíčko se od nás v tento den odvrátilo, čehož tak zkušený soupeř dokázal proměnit v náš debakl 0:8 (3490:3765). Zatímco náš výkon je jeden z nejhorších za posledních x let, náš soupeř vytvořil nový rekord našich drah. Pro diváky bylo bezesporu velkým lákadlem představení dvojnásobného mistra světa Vilmoše Zavarka, jehož 690 poražených kuželek je historicky druhým nejlepším výkonem na naši kuželně.
Béčko zajíždělo na těžkou kuželnu do Bohušovic. Domácí potvrdili výbornou formu z úvodu sezóny a zvítězili 6:2 (3288:3118), když o svém vítězství rozhodli již v samém úvodu utkání.
Následující utkání
"A"- doma - 24.2./13:30
 TJ Slavoj Veľký Šariš
"A"- doma - 25.2./10:00

 TJ Tatran Spišská Nová Ves

"Ž"- doma - 24.2./9:30
 KK Slovan Rosice

"B"- doma - 24.2./17:00
 TJ Červený Kostelec
 dorost - venku - 25.2./10:00
 SKK Hořice

"C"- doma - 26.2./17:00
 SKK Rokycany "D"
"D"- venku - 26.2./17:00
 SKK Rokycany "C"

 ZP- venku - 9. - 10.3.
 Přebor Pardubického kraje

Pohár ČKA
 
"A"
 

"B"
 

"Ž" - doma - 20,2,/18:00
Kuželky Jiskra Hazlov

 
Oficiální webové stránky kuželkářského klubu SKK Rokycany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one