"/> Hlavní stránka - SKK ROKYCANY
skk_sala_banner.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3985"
Dekujeme
Gratuluji k zisku mistrů republiky zrakově postižených.
Bohužel jsme nijak neupravovali zaslaný formulář ze svazu, takže vše je v excelu s příponou xlsm a v pc to lze otevřít. V mobilu jsme to nikdo nezkoušeli a ani z přítomných nás na to nikdo neupozornil. Naopak ohlasy byly pozitivní. Škoda. Určitě bychom to převedli do jiného formátu :( Py.Roman
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
V jakém formátu jsou výsledky kvalifikace 2018!!?

Hlavní stránka

Finále mistrovství ČR žen nám přineslo obrovskou radost, neboť Terka Krákorová opět ukázala, že má v této sezóně reprezentační formu. Ve finále dosáhla výborného výkonu 605 poražených kuželek a obsadila skvělé 3.místo. V kombinaci (součet kvalifikace + finále) skončila na nádherném, byť nepopulárním 4.místě. K těmto výsledkům Terce gratulujeme a za výkony po celou sezónu děkujeme!!!
V Přerově bojovali o tituly muži a oba naši zástupci ve finále bohužel nedokázali navázat na své výkony z kvalifikace. Lépe se sice dařilo Romanovi, který ve finále porazil 602 kuželek, což stačilo na 7.místo a v kombinaci skončil těsně čtvrtý. Vojtovi se dařilo ještě hůře a výkonem 588 poražených kuželek obsadil ve finále 13.místo a v kombinaci uzavírá první desítku.
Všem našim zástupcům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a budeme držet pěsti družstvům mužů a žen v bojích o pohár ČKA.
IMG-20170507-WA0001.jpg
V Ratíškovicích bojovaly o mistrovské tituly zrakově postižení a nás může těšit, že naši zástupci se zde neztratili. Ziskem kompletní sady medailí jako jediný dokázali konkurovat letos suverénnímu Sokolu Brno IV. ZP, který ze čtyř titulů získal tři. Ten zbylý získal v kategorii B2 (zbytky zraku) Jan Kemeny. Stříbro do naší medailové sbírky přidal v kategorii open Jan Ungr a bronzovou medailí zkompletoval sbírku Miroslav Srníček, jenž potvrdil naší dominanci v kategorii B2.
IMG-20170506-WA0011.jpg
IMG-20170506-WA0012.jpg
V Přerově, Vracově, Teplicích a Třebíči se koná mistrovství ČR mužů, žen, seniorů a seniorek. V sobotní kvalifikaci máme skóre 3:2. Muži v Přerově jsou 100 procentní, když Roman Pytlík celou kvalifikaci vyhrál skvělým výkonem 635 poražených kuželek a dobře mu sekundoval Vojta Špelina, který porazil velmi slušných 615 kuželek a v kvalifikaci skončil na 7.místě.
Ve Vracově se lépe dařilo Terezce Krákorové, která po výkonu 588 poražených kuželek postoupila do bojů o medaile, zatímco Daniela Pochylová za slušný výkon (561) skončila svoji pouť v kvalifikaci.
Poslední náš zástupce Vašek Webr zaplatil nováčkovskou daň a po velmi slabém výkonu (478) skončil hluboko v poli poražených.
Mistrovství republiky jednotlivců má před sebou poslední dějství. O tomto víkendu budou o mistrovské tituly bojovat muži, ženy, senioři a seniorky. Na třech frontách budeme mít své zástupce.
Do Přerova míří muži a mezi 48 startujícími budou i naši zástupci Roman Pytlík a Vojtěch Špelina. Ještě o kousek dál do Vracova pojedou ženy a tady nás budou reprezentovat Terezka Krákorová a Daniela Pochylová. V Teplicích mají dostaveníčko senioři a mezi elitou bude i náš Vašek Webr, který dal tomuto vrcholu sezóny přednost před šampionátem zrakově postižených.
O všech výsledcích našich hráčů vás budeme informovat na našich stránkách.
Poslední prověrkou před nadcházejícím mistrovství republiky byl pro zrakově postižené Lázeňský turnaj v Karlových Varech. Naši hráči sice neobhájili loňský primát v soutěži družstev, nicméně v soutěži jednotlivců se jim dařilo a před vrcholem sezóny si zvedli sebevědomí. Dobrou formu ukázal Vašek Webr, který ovládl kategorii B3 (slabozrací) a výkonem 715 kuželek se stal nejlepším mužem celého turnaje. V kategorii B2 (zbytky zraku) zvítězil Jan Kemeny (690) a tím získal i celkový primát v letošním Českém poháru. Stříbrný stupínek patří v kategorii open Janu Ungrovi a stejná příčka mu patří i v celkovém hodnocení poháru, kde stejné umístění patří v kategorii B3 Vaškovi Webrovi a bronz získá v kategorii B2 Miroslav Srníček. Kolik cenných kovů získají naši borci na nadcházejícím mistrovství republiky v Ratíškovicích?
V Aši a Trutnově měly své šampionáty juniorské kategorie na kterých nás zastupovaly Denisa Pytlíková a Pavel Andrlík mladší a dlužno dodat bez výrazného úspěchu. Oba sice postoupily do finále, nicméně to bylo vše. Denise se nepodařilo navázat na loňský medailový šampionát. Kuželna v Aši ji vůbec nesvědčila, což dokázala už v kvalifikaci. Postup z posledního 24.místa nenasvědčoval o výrazném výsledku. Finále bylo sice malinko lepší, ale jak 13.místo ve finále, tak 18. v kombinaci rozhodně úspěchem není.
To Pavel Andrlík neměl s postupem příliš velké problémy a po solidním výkonu postoupil do finále z 15.místa a toto umístění mu bylo zřejmě souzené, neboť stejnou příčku obsadil ve finále i v kombinaci. Po loňským veleúspěšných juniorských šampionátech je letošek ústupem ze slávy.
juniorky
junioři
Na čtyřech místech pokračuje o tomto víkendu mistrovství republiky jednotlivců juniorskými a dorosteneckými kategoriemi (před týdnem svedli boje o tituly žáci a žákyně). V Aši si dají dostaveníčko juniorky a ve startovním poli by měla být také Denisa Pytlíková.
Junioři se sejdou v Trutnově a tam bude naše barvy zastupovat Pavel Andrlík mladší. V sobotu oba absolvují kvalifikaci, která je v případě úspěchu posune do nedělního finále. O jejich výsledcích vás budeme informovat.
Zrakově postižení absolvují generálku před mistrovstvím republiky v Karlových Varech. Tamní lázeňský turnaj v loňském roce vyhráli a o obhajobu primátu budou usilovat i letos.
V Opavě se uskutečnil již 24. ročník Velikonočního turnaje zrakově postižených. V silné mezinárodní konkurenci dominovali borci z Maďarska (dále startovali hráči z Německa a Slovenska). Naše družstvo v sestavě Kamila Vlasáková, Michal Zeman a Václav Webr obsadilo v konkurenci 16 týmů 11.místo a ani v soutěži jednotlivců se jim příliš nedařilo, když nejlepšího umístění dosáhla Kamila Vlasáková v kategorii B1 (nevidomí) 5.místo.
Zdá se, že závěr sezóny na naši kuželně nemůže proběhnout v klidu a pohodě. Po nervy drásajícím úterním pohárovém střetnutí áčka se včera děly věci nevídané.
V posledním utkání okresního přeboru přivítalo céčko Baník Stříbro "D". Úvod nám vcelku vyšel, když Vašek Webr v souboji vedoucích nedal svému kolegovi sebemenší šanci, naproti tomu Honza Ungr svůj duel prohrává, takže po úvodní třetině je stav 1:1 a máme náskok 57 kuželek.
V prostřední části na nás soupeř vytasil těžký kalibr v podobě Pavla Spisara, kterému přes osobní rekord nestačil Pavel Andrlík a ani ve druhé dvojici se nám bodovat nepodařilo, takže před závěrem prohráváme 1:3 (a ztrácíme 31 kuželek).
Závěr střetnutí zprvu ovládal hostující Karel Smrž, který měl v polovině na svém kontě 312 poražených kuželek, čímž značně klesaly naše akcie na alespoň bodový zisk. Před poslední drahou jsme ztráceli 59 kuželek a v úspěch nevěřili ani ty největší optimisté. Co se však dělo poté předčilo všechna dramata. Petr Bohuslav fantastickou poslední drahou (172) doslova vymazal do té doby zcela suverénního Karla a dílo zkázy dovršil David Wohlmuth, který nahrál dalších 31 kuželek a stanovil tím konečný výsledek na 4:4 (3054:3032). Poslední dráhu jsme vyhráli o neuvěřitelných 81 kuželek!!!
Po tomto nevídaném dramatu nastoupily naše ženy v odvetě čtvrtfinále poháru ČKA proti SK Žižkov. K postupu jsme potřebovali získat čtyři body a deset drah.
Do úvodní čtveřice jsme nasadily Veroniku Horkovou a Danielu Pochylovou a od počátku jsme tahaly za kratší konec provazu. Postupem času se nám přeci jen podařilo získat nepatrný náskok, ovšem na víc než stav 1:1 a plus 7 kuželek pro nás to nestačilo. Dalším důležitým faktorem byl stav 4:4 na dráhy, přesto jsme do závěru vzhlíželi s optimismem, neboť jak Denisa Pytlíková, tak i Terka Krákorová měly duely zvládnout. Denisa od počátku jasně dominovala a po třech drahách měla "odpracováno". Vše tedy leželo na Terce, které se příliš nedařilo. O všem rozhodla poslední dráha, kterou Terka musela vyhrát a po náskoku 15 kuželek v plných se ji to nakonec podařilo, čímž stanovila konečný výsledek na 5:1 (2199:2148 a 9:7 na dráhy) a tím posunula naše družstvo mezi elitní čtyřku poháru ČKA. Radost z postupu vyléčila nervovou soustavu našich fanoušků, kteří nás opět podpořili v hojné míře - děkujeme.
C.jpeg
Do odvetného utkání osmifinále poháru ČKA jsme vstupovali s náskokem 4:2 a především vysokým počtem získaných drah. Náš soupeř SKK Hořice ovšem nepřijel s poraženeckou náladou a od úvodních hodů nás o tom přesvědčoval. První polovina probíhala podle předem nastaveného scénáře, když Honza Endršt nedal svému soupeři šanci o po výhře 4:0 na dráhy připsal pro nás první bod, ale Štěpán Šreiber hrál velice nevyrovnaně. Po první velice slabé dráze se mu podařilo v dalších dvou zvítězit, ale závěr patřil jeho soupeři, jenž stanovil průběžný stav v poločase na 1:1 a 5 kuželek k dobru pro našeho soupeře.
Druhá půlka byla téměř věrnou kopii té první. Zatímco Vojta Špelina úvodní dvě dráhy prohrál, tak Pavel Honsa v polovině vedl 2:0. Po obrátce se misky vah přiklonily na stranu prohrávajících, což znamenalo srovnání stavu 2:2 na dráhy u Vojty, ale soupeř získal bod za poražené kuželky. Drama vyvrcholilo na poslední dráze, kdy Pája sice vedl 2:1 na dráhy, ale prohrával vysoko na kuželky a musel poslední dráhu alespoň remizovat. Nakonec se mu z notnou dávkou štěstí povedlo zvítězit, čímž získal pro nás druhý postupový bod. Prohráváme 2:4 (2282:2320, přičemž vítězíme 11:5 na dráhy). Je to první porážka od čtvrtfinále sezóny 2013/14, kdy jsme prohráli 5:1 v Třebíči. V domácím prostředí jsme naposledy prohráli rovněž v osmifinále sezóny 2011/12 s SDS Sadská 1:5.
Následující utkání
"A" - doma - 12.1./13:30
 ŠK Modranka
"Ž" - doma - 12.1./9:30
 TJ Spartak Přerov

"B" - doma - 12.1./17:00
 TJ Kovohutě Příbram
 dorost - venku - 13.1./10:00
 KK Lokomotiva Tábor

"C" - venku - 7.12./17:00
 TJ Přeštice "B"
"D" - doma - 10.12./17:00
 SKK Rokycany "E"

"E" - venku - 10.12./17:00 
 SKK Rokycany "D"

facebook-512.png
youtube-1837872_960_720.png
Pohár ČKA
 
"A"
 

"B"
 

"Ž"
 
 
Oficiální webové stránky kuželkářského klubu SKK Rokycany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one