"/> Hlavní stránka - SKK ROKYCANY
skk_sala_banner.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5739"
Dekujeme
Gratuluji k zisku mistrů republiky zrakově postižených.
Bohužel jsme nijak neupravovali zaslaný formulář ze svazu, takže vše je v excelu s příponou xlsm a v pc to lze otevřít. V mobilu jsme to nikdo nezkoušeli a ani z přítomných nás na to nikdo neupozornil. Naopak ohlasy byly pozitivní. Škoda. Určitě bychom to převedli do jiného formátu :( Py.Roman
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
V jakém formátu jsou výsledky kvalifikace 2018!!?

Hlavní stránka

O tomto víkendu se uskuteční vyvrcholení poháru ČKA mužů i žen a nás muže těšit, že v závěrečné fázi této soutěže máme své zastoupení.
Muži budou bojovat v Trutnově a naše áčko se utká v semifinále s účastníkem 1.KLM Hvězdou Trnovany. Druhou dvojici tvoří Lokomotiva Česká Třebová a TJ Třebíč.
Ženy budou mít svoje klání v Praze na Žižkově a úvodní semifinále vytvořily TJ Sokol Duchcov a KK Slovan Rosice. Druhou semifinálovou dvojici tvoří naše děvčata společně s KC Zlín. V nedělním pořadu se nejprve utkají poražení o 3.místo a následně vítězové o celkové vítězství v poháru ČKA a o účast v poháru NBC.
Po MS v Kluži se v Rumunsku koná i vrcholná soutěž zrakově postižených. Ve dnech 4. - 9. června hostí Targu Mures 18. mistrovství Evropy. V sedmičlenné nominaci reprezentace jsou i dva hráči SKK ZP Rokycany. K Václavu Webrovi (kategorie B3), jenž obhajuje 8.místo z loňského šampionátu v srbském Apatinu, přibyl Michal Zeman (kategorie B2) pro něhož to bude premiéra na mezinárodní scéně. O výsledcích našich borců vás budeme informovat na našich stránkách.
Po senzačním vítězství a zisku titulu mistra světa v mix tandemech nastoupil Honza Endršt ve 2.kole soutěže jednotlivců proti Axelu Schondelmaierovi z Německa. Honza duel výborně rozehrál a vedl 2:0 na dráhy. Bohužel druhou polovinu ovládl jeho soupeř, který se nakonec raduje z postupu do osmifinále po výsledku 2:2 (594:618). Honzovo účinkování na MS je u konce, ale přestože se mu dnes postoupit nepodařilo musíme jeho vystoupení hodnotit jako úspěšné a poděkovat mu za vynikající reprezentaci klubu.
Honza2.jpg
Čtvrtfinále mix tandemů je brána k medaili. V cestě stojí srbská dvojice Radovan Vlajkov, Marijana Oroš a v nervy drásajícím souboji vítězí Honza Endršt s Renatou Navrkalovou 17:12 na náhlou smrt a máme jistotu bronzové medaile. Kov této hodnoty naše dvojice odmítá, když v semifinále poráží rakouské duo Philipp Všetečka, Ramona Lienbacher rovněž na náhlou smrt (15:10). V souboji o titul mistra světa v mix tandemech vyzýváme chorvatskou dvojici Hrvoje Marinovič, Ana Jambrovič. Naši soupeři válcovali jednu dvojici za druhou, ale ve finále vyhráváme první dráhu 159:154. Druhou dráhu vyhrávají naši soupeři a tak o zlatu rozhodne náhlá smrt. V té byla šťastnější naše dvojice (14:12) a tím máme ZLATO!!!
honza endrst.jpg
Svůj start na MS jednotlivců má za sebou Honza Endršt. Jeho vystoupení lze hodnotit jako úspěšné, když Honza porazil velmi slušných 623 kuželek, což znamená postup ze 23.místa do vyřazovací části. V 1.kole se utká ve čtvrtek od 16:00 hodin s Axelem Schondelmaierem z Německa.
V soutěži ve smíšených tandemech se společně s Renatou Navrkalovou utkaly v 1.kole s maďarskou dvojici Anita Takacz, Karoly Kozma a s přehledem po výsledku 2:0 postoupily do 2.kola. V něm se utkaly s rumunskou dvojicí Viorica Luminita, Nicolae Lupu a po velmi dobrém výkonu vyhrávají 2:0 a postupují do čtvrtfinále, kde se utkají se srbskou dvojici Radovan Vlajkov, Marijana Oroš.
Ve Svatobořicích - Mistříně se uskutečnil první turnaj nového ročníku Českého poháru jednotlivců a Walter Graphtek cupu dvojic. Součástí tohoto turnaje byl taky první ročník superpoháru mezi mistrem ČR a mistrem Slovenska. Vzhledem k tomu, že u nás se liga ještě nedohrála, právo účasti získal vítěz základní části ligové soutěže SKK ZP Rokycany. Soupeřem nám byl tým TJ Štart Levoča. Po velice nadějném úvodu, kde se nám povedlo první dva duely vyhrát, soupeř ve druhé polovině skóre vyrovnal a zásluhou více poražených kuželek utkání ovládl 4:2 (2656:2568). Přesto nemusíme být smutní, když v rámci 1.kola Českého poháru ovládli naši borci kategorii B2 (zbytky zraku) zásluhou Miroslava Srníčka a kategorii B3 (slabozrací) Václavem Webrem. Palmu vítězství si rovněž odnesla nově sestavená dvojice Václav Webr - Michal Zeman.
Ve velmi výhodné pozici zajíždělo naše áčko (už bez Honzy Endršta) do Dobřan k odvetě čtvrtfinále poháru ČKA. Úvodní čtveřice, do které nastoupili za nás Roman Pytlík a navrátilec Pavel Honsa, rozhodla o našem postupu. Ten klíčový pomocný bod získal Pája Honsa po velmi dobrém výkonu 624 poražených kuželek. Ani Roman nehrál vůbec špatně (609), ale na bod to bohužel nestačilo. Po první čtveřici byl stav 1:1 (-2) a utkání se již jen dohrávalo. Do druhé čtveřice nastoupili Martin Procházka a Dan Neumann (první hvězda utkání s 641 poraženými kuželkami), kteří dovedli utkání do vítězného konce 5:1 (2460:2305 a 12:4 na dráhy), čímž ztvrdili náš postup do final four poháru ČKA, jenž se uskuteční ve dnech 2. - 3.června v Trutnově.
Na základě omluvy Michala Pytlíka z účasti na MS jednotlivců, jenž se uskuteční od 21. do 26.května v rumunské Kluži, byl dodatečně povolán první náhradník, kterým je člen našeho klubu Honza Endršt. Přejeme Honzovi co největší úspěch na této vrcholné akci.
V úvodním utkání čtvrtfinále poháru ČKA jsme na našich drahách přivítali obhájce titulu a staronového účastníka interligy Klokany CB Dobřany. Naši hráči neponechali nic náhodě a nastoupili v nejsilnější sestavě. Ani hosté utkání nepodcenili a tak se dal očekávat kvalitní souboj. První půle úvodní čtveřice do které za nás nastoupili Honza Endršt a Roman Pytlík patřila hostům. Obzvlášť vynikla druhá dráha Vlasty Zemana mladšího (193). Druhou polovinu zcela ovládli naši borci a překlopili misky vah na naši stranu (2:0 a + 25 kuželek). Druhá čtveřice v podání Vojty Špeliny a Dana Neumanna byla mnohem méně dramatická a naši borci dovedli utkání do pohodového vítězství 6:0 (2456:2344 a 10,5:5,5 na dráhy), což nám dává reálné vyhlídky do odvety a tím i na postup do final four poháru, které se uskuteční 2. - 3.června v Trutnově.
Na sedmi místech se o tomto víkendu mělo dokončit MČR jednotlivců. Naše pozornost byla především upřena na naši kuželnu, kde jsme mezi 48 startujícími měli své dvě želízka Honzu Endršta a Vojtu Špelinu. Sobotní kvalifikací oba prošli do finále, byť oba na opačných pólech pořadí, když Vojta obsadil 6.místo (628) a Honza až 22.příčku (585). Nedělní boj o medaile naproti tomu vyšel lépe Honzovi, jenž již v první čtveřici dosáhl skvělých 640 poražených kuželek, což v konečném účtování znamenalo 2.místo a zisk stříbrné medaile. Vojta ve finále porazil 599 kuželek, což stačilo na 13.místo. V kombinaci (součet kvalifikace a finále) naši borci obsadili Vojta 10. a Honza 11.místo. Celé mistrovství mělo vysokou sportovní i společenskou úroveň a pro pořadatele to byla ta nejlepší prověrka před MS, jenž budeme hostit v příštím roce.
Své zastoupení jsme měli na MČR žen, jenž se uskutečnilo v Třebíči. Naši zástupkyni Terce Krákorové se v Třebíči příliš nedařilo, když obsadila 37.místo a do finálové části nepostoupila.
Bohaté zastoupení jsme měli na MČR zrakově postižených, které se uskutečnilo v Praze na Žižkově. Bohužel pro poruchu automatů se nakonec nedohrálo a bude pokračovat v sobotu 16.června. Vzhledem k tomu, že se již za 14 dní má ve Svatobořicích - Mistříně uskutečnit první Česko - Slovenský superpohár, což je duel mistra ČR s mistrem SR, a finále mistrovství ČR družstev nebylo dohráno, bylo rozhodnuto, že Českou republiku bude reprezentovat vítěz základní části ligy SKK ZP Rokycany.
trojka na 120 hodů.jpg
Následující utkání
"A"
 

"Ž"
 

"B"

 dorost 
 

"C"
 
"D"
 

 ZP
 

Pohár ČKA
 
"A"
 

"B"
 

"Ž"
 
 
Oficiální webové stránky kuželkářského klubu SKK Rokycany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one