Gratuluji k zisku mistrů republiky zrakově postižených.
Bohužel jsme nijak neupravovali zaslaný formulář ze svazu, takže vše je v excelu s příponou xlsm a v pc to lze otevřít. V mobilu jsme to nikdo nezkoušeli a ani z přítomných nás na to nikdo neupozornil. Naopak ohlasy byly pozitivní. Škoda. Určitě bychom to převedli do jiného formátu :( Py.Roman
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
V jakém formátu jsou výsledky kvalifikace 2018!!?

Doma stoprocentní, béčko venku s debaklem

Třetí dějství mistrovských soutěží přisoudilo našim ženám soupeře z kategorie ohrožených Lokomotivu Česká Třebová. Naše děvčata po smolné porážce v Praze na Konstruktivě potřebovala nutně bodovat. V úvodní čtveřici nastoupily Lenka Findejsová a Marta Kořanová. Zatímco Lenka získávala postupem času nad svoji soupeřkou navrch, Martě se hra vůbec nedařila a tak po úvodní třetině byl stav nerozhodný 1:1 a soupeřky měly k dobru pouhé tři kuželky. V prostřední části za nás nastoupily Kateřina Fürstová a Denisa Pytlíková. I v této části to byl vyrovnaný souboj. Kačka od úvodní dráhy byla vždy o kousíček vpředu a přestože poslední dráhu ztratila získala pro naše družstvo cenný bod. Denisa bojovala především sama se sebou pro silné bolesti v ruce. Přesto nakonec se sebezapřením duel dohrála a díky zaváhání soupeřky na poslední dráze nakonec neztratila ani moc kuželek, takže před závěrem byl stav 2:2 a soupeř měl 27 kuželek k dobru. Rozuzlení tohoto duelu přišlo nečekaně brzy, protože kapitánka hostí Alena Holcová nemohla do souboje s Terezkou Krákorovou nastoupit. Ta i přes tuto skutečnost podala vynikající výkon a za svých 619 poražených kuželek se stala první hvězdou utkání. Na vedlejších drahách v závěru udolala Daniela Pochylová svoji soupeřku Ludmilu Johnovou a stanovila konečný výsledek 6:2 (3321:2698).
Po tomto předkrmu nastoupilo naše áčko proti družstvu Slavoj Veľký Šariš. Soupeř zatím absolvoval pouze jeden domácí zápas s Husovicemi a výsledek 8:0 budil respekt, ale naši hráči chtěli odčinit nepříliš přesvědčivý výkon z Jihlavy a tak jsme očekávali napínavý souboj. Úvod utkání tento fakt potvrdil, neboť Honza Endršt od počátku jasně nad svým soupeřem dominoval, zatímco Michal Pytlík se rozjížděl pozvolna. I tak byl průběžný stav po úvodní třetině ohromující 2:0 (+147). Do druhé části nastoupili Pavel Honsa a Daniel Neumann. Pavel zatím marně hledá jarní formu, a přestože první dráhu nad soupeřem vyhrál, tak následně začal výrazně ztrácet, což vyvrcholilo střídáním. Štěpán Šreiber bojoval ze všech sil, ale výraznou ztrátu se mu podařilo pouze snížit. Na vedlejších drahách nedal Dan Neumann soupeři ani "čuchnout" a tak po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 3:1 (+245). Třetí dějství se tak stalo pouhou formalitou. Vojta Špelina s Romanem Pytlíkem dovedli utkání ke konečnému skóre 7:1 (3700:3397). Výsledek, který se rozhodně nečekal, ale kvalitní individuální výkony podpořeny vynikající atmosférou ukázali, že v Rokycanech bude pro každého soupeře horká půda.
Béčko zajíždělo na půdu nováčka soutěže do Rychnova nad Kněžnou a přivezlo si "kanára". Na jejich obranu dlužno dodat, že domácí vytvořili rekord kuželny. Přesto je porážka o 317 kuželek propastná.