"/> Hlavní stránka - SKK ROKYCANY
skk_sala_banner.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5739"
Dekujeme
Gratuluji k zisku mistrů republiky zrakově postižených.
Bohužel jsme nijak neupravovali zaslaný formulář ze svazu, takže vše je v excelu s příponou xlsm a v pc to lze otevřít. V mobilu jsme to nikdo nezkoušeli a ani z přítomných nás na to nikdo neupozornil. Naopak ohlasy byly pozitivní. Škoda. Určitě bychom to převedli do jiného formátu :( Py.Roman
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
Všechny kategorie jdou přečíst ale muži v Rokycanech,bůhví proč nejdou.!
V jakém formátu jsou výsledky kvalifikace 2018!!?

Hlavní stránka

V Přerově byla definitivně ukončena sezóna 2017/18 vyhlášením ankety kuželkář roku. Podle očekávání se jimi staly Jan Bína z Lokomotivy Česká Třebová a Lucie Vaverková z KK Slovan Rosice. Vynikající 2.místo mezi muži obsadil náš Jan Endršt, který si tímto dal pomyslnou třešničku na už tak dobrý dort. Zbývá dodat, že mezi juniorkami obsadila 3.místo u nás hostující Veronika Horková a na děleném 8.místě skončila Denisa Pytlíková.
kuzelkar_17-18[1].jpg
Poslední turnaj před letní přestávkou absolvovaly zrakově postižení v Praze na Slavii. Dvacátý ročník Slavia cupu přivítal 49 hráčů a hráček ze Slovenska, Maďarska a České republiky. V této konkurenci se naši hráči příliš neprosadili, když družstvo skončilo až deváté a v absolutním pořadí obsadil nejlepší náš hráč Václav Webr 20.místo. V jednotlivých kategoriích se nám podařilo ve dvou případech vystoupit na stupně vítězů zásluhou Jana Ungra, jenž ovládl kategorii open a Jakuba Vasse, který v kategorii B1 obsadil 3.místo.
V Brně se letos uskutečnily České akademické hry. Soutěž v kuželkách byla odehrána na drahách v Husovicích a o nejkvalitnější výsledek se postaral člen našeho klubu Honza Endršt, který zvítězil velmi dobrým výkonem 620 poražených kuželek a zakončil tak svoji veleúspěšnou sezónu, kde vedle dvou stříbrných medailí z mistrovství republiky (jednotlivci a tandemy) získal i titul mistra světa ve smíšených tandemech.
cah_18_1[1].jpg
Již se stalo tradicí, že zakončení sezóny se nese jinou aktivitou, než samotnou hrou. Turistická vycházka spojená s opékáním buřtů a bilancování uplynulé sezóny u dobrého pití, tak nějak by se dal shrnout program, který je naplánován na sobotu 23.června. Sraz v základním táboře restaurace U Václava je v 15 hodin. Po výstupu na rozhlednu Kotel a výše zmíněné svačince se přesuneme zpět do základního tábora, kde budeme v bilancování pokračovat. Srdečně zveme všechny členy klubu i příznivce. Bližší informace podá Pavel Honsa na telefonu 774 022 775.
kotel10.jpg
Definitivní tečkou za sezónou 2017/18 bylo mistrovství republiky smíšených dvojic, jenž se uskutečnilo v Prostějově. I na tomto podniku jsme měly své zastoupení ve dvojicích Denisa Pytlíková s Romanem Pytlíkem a Honzu Endršta společně s Ivanou Březinovou ze Sokola Duchcov. V sobotním programu se lépe dařilo "duchcovskému" páru, který vytěžil především z vysokého standartu Honzy (610) a obsadil 11.místo, Denisa s Romanem skončily 16., čímž obě dvojice postoupily do nedělní soutěže tandemů. Tam jejich cesta skončila již v 1.kole, což znamená 9. - 16.místo. Tímto byla zakončena soutěžní sezóna 2017/18. Zbývá už jen vyhlásit anketu kuželkář roku, jenž se uskuteční příští sobotu v Přerově a my věříme, že i zde bude slyšet o SKK Rokycany.
V Praze na Žižkově se dohrálo MČR zrakově postižených jednotlivců a družstev. Pro hráče SKK ZP Rokycany to byl velice úspěšný šampionát, když se ziskem dvou zlatých a dvou bronzových medailí se staly nejúspěšnějším oddílem. Tituly získali Jan Ungr v kategorii open a Václav Webr v kategorii B3 (ten si spravil chuť po neúspěch na nedávném ME), jenž se zároveň výkonem 719 poražených kuželek stal absolutním vítězem. Bronz si ze Žižkova odvážejí Jakub Vass v kategorii B1 a Michal Zeman v kategorii B2. Družstvo SKK ZP Rokycany se navíc stalo vítězem ligové soutěže a získalo v pořadí svůj čtvrtý titul mistra republiky. Tímto triumfem završily zrakově postižení veleúspěšnou sezónu v niž dobře reprezentovaly náš klub i město Rokycany.
stránky.jpg
Ve Valašském Meziříčí a Vracově se uskutečnilo MČR dvojic. Náš klub měl své zastoupení ve dvojici Jan Endršt a Dan Neumann. Nově zrekonstruovaná kuželna ve Valašském Meziříčí nabídla v sobotní soutěži dvojic celou řadu vynikajících výkonů, kterým vévodil nához Radka Hejhala (646). Skvěle se dařilo i Honzovi, který zaznamenal třetí nejlepší výsledek (640). Ve vyrovnaném souboji čtyř dvojic o 3.místo vyšla naše dvojice jako poražená a s odstupem pouhých 2 kuželek obsadila 6.místo, což však pohodlně stačilo do nedělní soutěže tandemů.
Nedělní pouť naší dvojice se zastavila až ve finále, kde prohrála s dvojicí Radek Hejhal, Michal Jirouš, jenž tak obhájili své vítězství z loňského roku. Zisk stříbrné medaile je dalším skvělým úspěchem našeho klubu.
P1200492[1].JPG
V rumunském Targu Mures se koná mistrovství Evropy zrakově postižených a v sedmičlenné výpravě máme i své dva zástupce Michala Zemana v kategorii B2 a Václava Webra v kategorii B3. V úterní kvalifikaci jednotlivců se jim však vůbec nevedlo, když Michal obsadil 13.místo (do finále postupovalo prvních šest) a Vašek skončil 14. (do finále postupovalo 12 hráčů). Středeční program nabídl soutěže ve smíšených tandemech. Michal společně s Annou Paulusovou sice nejprve v semifinále podlehly pozdějším vítězům z Polska, aby následně v boji o 3.místo porazily dvojici ze Srbska a mohly se tak radovat ze zisku bronzových medailí.
Vašek společně s Františkou Špačkovou nejprve obsadily v kvalifikaci 5.místo a ve čtvrtfinále narazily na domácí dvojici, které podlehly po velkém boji až na náhlou smrt a skončily tak na 5.místě. Jejich přemožitelé následně celou soutěž ovládly.
Česká reprezentace získala čtyři cenné kovy (ě stříbra a 2 bronzy), což je určitě dobrý odrazový můstek pro příští šampionát, který se uskuteční v příštím roce u nás v Rokycanech.
Michal ME.jpg
Závěrečnými zápasy skončil pohár ČKA. Muži v duelu o 3.místo zdolali TJ Třebíč 5:1 (2298:2246), když první hvězdou utkání byl Pavel Honsa (596).
Ženy zakončily veleúspěšnou sezónu finálovou účastí, která jim zaručuje účast v poháru NBC, protože jejich soupeř KK Slovan Rosice je úřadující mistr ČR. Naše děvčata se soupeřek, jenž nastoupily se třemi reprezentantkami z nedávného MS v Kluži (tou čtvrtou byla legendární Naďa Dobešová), a byla důstojným protivníkem o čemž svědčí především poměr drah 8,5:7,5 pro vítězné Rosice (konečný výsledek 5:1 (2353:2193)). Děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme hodně zdaru v evropském poháru.
IMG-20180603-WA0003.jpg
V semifinálových duelech poháru ČKA byly naši zástupci úspěšní pouze z poloviny. Zatímco ženy zdolaly KC Zlín 4,5:1,5 (2125:2090), když hvězdou utkání byla Denisa Pytlíková (598). V zítřejším finále vyzvou suveréna sezóny KK Slovan Rosice.
Bohužel muži v semifinále podlehli Hvězdě Trnovany 2:4 (2317:2366), když přísnější měřítko snese pouze Honza Endršt (615). V boji o 3.místo se utkají s TJ Třebíč.
Následující utkání
"A"
 

"Ž"
 

"B"

 dorost 
 

"C"
 
"D"
 

 ZP
 

Pohár ČKA
 
"A"
 

"B"
 

"Ž"
 
 
Oficiální webové stránky kuželkářského klubu SKK Rokycany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one